Gwiazdy

Wigilijna wizyta w Milanówku. Jak  Katarzyna Grochola obchodzi święta? 

Gwiazdy

Wigilijna wizyta w Milanówku. Jak  Katarzyna Grochola obchodzi święta? 

Piotr Wojtasik w wigilię zapukał do drzwi Katarzyny Grocholi. Pisarka poczęstowała go sernikiem, a na keyboardzie przygrywał jej mąż – Stanisław Bartosik. Było świątecznie i wesoło!

Choinka Katarzyna Grocholi

Nim zasiedli do wspólnego kolędowania, Katarzyna Grochola pokazała reporterowi bożonarodzeniowe drzewko, na którym znajdują się wyjątkowe ozdoby.

– Bardzo, bardzo dawno temu nie było ozdób choinkowych, ale za to była czekolada. I jak się dostało dobrą czekoladę, można było ściągnąć papierek, zdrapać sreberko i nakleić na karton – powiedziała pisarka. I właśnie 50 lat temu mama Katarzyny wykonała takim sposobem gwiazdę, która teraz wisi na choince w Milanówku.

Pisarka powiesiła na niej również bombki z rodzinnego domu oraz pamiątki od przyjaciół, z którymi musiała się pożegnać. – To jest aniołek od mojej przyjaciółki, która umarła, tam jest jelonek od koleżanki, która wyemigrowała do Kanady – dopowiedziała. Natomiast włos anielski, który dostała od czytelniczki w kopercie, również widnieje na drzewku.

Następnie Katarzyna Grochola wyjaśniła, dlaczego zaprosiła widzów w ten wyjątkowy dzień do siebie. – Spędzamy ją sami we dwójkę, dlatego jeśli będzie komuś dzisiaj smutno, bo nie będzie mógł być z rodziną, tak jak my, to by pamiętał, że będziemy o nich życzliwie myśleć i posyłać im wszystko, co dobre - oznajmiła. 

Kolędowanie w Milanówku

Kolędowanie w Milanówku było dość nietypowe, bo tutaj sterem, okrętem i żeglarzem był Stanisław Bartosik.

– Mój mąż nie pozwala mi śpiewać, ale za to będziemy dzisiaj mieli wigilię, która będzie złożona z kapusty z grochem, którą dostaniemy od przyjaciół, karpia, którego piekłam o 2:30 w nocy, bo sobie przypomniałam, że jest zamrożony, ziemniaków, makowca, którego przywiozła telewizja i mojego sernika - oznajmiła pisarka.

I tak Piotr zajadał się sernikiem, Kasia nuciła, a Staszek grał i śpiewał. Ponadto okazało się, że tę kolędę małżeństwo wspólnie stworzyło. – Powiedział, że zrobi kolędę, jak ja napiszę słowa – oznajmiła Kasia. Tak też się stało. Posłuchajcie utworu w naszym materiale wideo. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Polsko-włoskie święta rodziny Brunettich. "Wielkim zaskoczeniem było, jak wprowadziłam na wigilię opłatek"

Karp - tradycyjna wigilijna ryba. Sprawdź niezwykłe przepisy Sebastiana Olmy

Ostatnie święta Trumpów w Białym Domu. Czy w nowym roku Melania rozwiedzie się z Donaldem?

Reporter: Piotr Wojtasik
Co sądzisz o tym artykule?
70
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0