Koronawirus

Wielkanoc 2021: Ile osób może zasiąść przy świątecznym stole? Odpowiada prawnik

Koronawirus

Wielkanoc 2021: Ile osób może zasiąść przy świątecznym stole? Odpowiada prawnik

Wielkanoc tuż, tuż. Niestety w dobie pandemii po raz kolejny wiele osób spędzi święta samotnie. Nurtujące wciąż pozostaje pytanie, co z licznymi rodzinami. Czy obowiązują ograniczenia co do liczby osób, które możemy zaprosić do domu? Wyjaśniała to adwokat Eliza Kuna.

Kolejne święta w dobie pandemii

Pandemia po raz kolejny pokrzyżowała nam świąteczne plany. W ramach bezpieczeństwa wiele osób pozostaje w domach i nie odwiedza swojej rodziny. Są też tacy, którzy zdążyli się zaszczepić i planują spędzić dwa dni w gronie najbliższych. 

Wśród wielu obostrzeń i nowych przepisów czasami trudno się połapać. Jednym z naszych widzów zadał naszej specjalistce pytanie.

Czy obowiązują jakieś ograniczenia co do liczby osób, które mogę zaprosić na święta? 

Ile osób możemy zaprosić na Wielkanoc?

Adwokat Eliza Kuna przyznała, że choć wciąż przyzywa wiele nowych obostrzeń, te związane ze świętami pozostają bez zmian. Według przepisów, do wielkanocnego śniadania możemy zaprosić maksymalnie 5 osób.

Od grudnia 2020 roku w kolejnych pojawiających się rozporządzeniach niezmienny istnieje limit osób na wszelkich spotkaniach i imprezach. Taki limit to 5 osób, nie wliczając w to grona domowników

- wyjaśniła prawniczka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Krzysztof Krawczyk zmaga się z koronawirusem i falą hejtu. Komentarze są okrutne

Test antygenowy na koronawirusa - co to jest? Jak działa?

Jak wyglądają randki w pandemii? "Ludzie bardziej boją się koronawirusa niż chorób przenoszonych drogą płciową"

Co sądzisz o tym artykule?
45
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
03.04.2021
Grażka
U nas będzie łącznie 7 osób plus dzieciaki. Wahalismy sie jak w zeszłym roku czy ten 'zjazd' to na pewno dobry pomysl...dlatego suma sumarum wszyscy w tym tygodniu skorzystalismy z usługi diagnostyki bezpieczne spotkanie na wielkanoc i kupilismy testy PCR z kodem spotkanie10. Kod doliczyl nam rabat wiec ostatecznie nie wyszlo tak drogo. Ale co najwazniejsze, mozemy sie spokojnie spotykac we wlasnym rodzinnym gronie