Styl Życia

Wie, jak zdaje się maturę na 100 proc. Dzięki świetnym wynikom będzie studiować na Oxfordzie

Styl Życia

Wie, jak zdaje się maturę na 100 proc. Dzięki świetnym wynikom będzie studiować na Oxfordzie

Magdalena Kościółek znalazła się w gronie 25 najlepszych spośród blisko 250 tysięcy maturzystów w Polsce. Prawie ze wszystkich egzaminów otrzymała 100 punktów. Dzięki doskonałym wynikom w szkole dostała się także na Oxford. O swoich sukcesach w nauce Magda opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Sukces na maturze

Magdalena Kościółek jest absolwentką Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu, która znalazła się w grupie 25 najlepszych maturzystów w Polsce. Sukces ten osiągnęła dzięki doskonałym wynikom z egzaminów maturalnych, z których sześć zdała na 100 proc., a dwa na 98 i 94 proc.

>>> Zobacz także:

Magda jest bardzo zdolna i podczas nauki w liceum została laureatką i finalistką wielu ogólnopolskich konkursów. Już w drugiej klasie miała indeks na kilka uczelni i wystarczyło, żeby zdała maturę.

Marzenia o Oxfordzie

Jej marzeniem były studia na Oxfordzie - jednej z najlepszych uczelni na świecie. Żeby ziściły się jej marzenia musiała zdać bardzo dobrze egzamin IELTS (średnia 7,5-9 – poziom wyższy niż zaawansowany), następnie egzaminy oxfordzkie, przygotować prace pisemne i dokumenty aplikacyjne, przedstawić potwierdzone przez nauczycieli "przewidywane oceny z matury", a potem już jej wyniki.

Magda na pewno nie będzie miała problemów z porozumiewaniem się po angielsku, ponieważ języka tego nauczyła się w szkole - głównie w gimnazjum (miała tam 8 godzin lekcji języka angielskiego tygodniowo), a potem też bardzo dużo sama pracowała nad nim.

Na Oxfordzie Magda będzie studiować historię. Dziedzina ta bardzo ją interesuje, zresztą jest laureatką Olimpiady Historycznej - w finale konkursu zdobyła drugi najwyższy wynik w Polsce.

Co sądzisz o tym artykule?
72
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
25.10.2019
Ja
Powiało zazdrością!
24.09.2019
Iga
Kogo to obchodzi..???