Ogród

Ukwieć balkon i ogródek podczas tej wiosny. Jakie rośliny najlepiej się sprawdzą w trakcie panującej suszy?

Ogród

Ukwieć balkon i ogródek podczas tej wiosny. Jakie rośliny najlepiej się sprawdzą w trakcie panującej suszy?

Dużo czasu spędzamy teraz na naszych balkonach i w ogródkach, korzystając z pięknej pogody. To doskonały moment, by ubogacić je pięknymi roślinami, które będą cieszyły oko. Jakie sprawdzą się idealnie podczas panującej suszy? Oto porady naszej specjalistki. 

Rośliny na suszę - sukulenty

Rośliny do tego, by normalnie funkcjonować, potrzebują wody. Niestety obecna susza nie pomaga, więc jeśli zdecydujemy się ozdobić nimi nasze balkony, postawmy na takie, które potrzebują jak najmniejsze jej ilości. Podczas rozmowy z Dzień Dobry TVN florystka Anna Wojtala poleciła np. sukulenty.

Tak naprawdę uwielbiają suszę i małe podlewanie

- zauważyła ekspertka.

Zwróciła jednak uwagę, że rośliny te nie lubią przymrozków, więc mogą być wystawione tylko w momencie, gdy temperatury nie będą mocno spadały.

Kwiaty miododajne

Florystka podczas rozmowy zwróciła uwagę na kwiaty miododajne, które warto wykorzystać do ozdobienia naszej zewnętrznej przestrzeni. Ze względu na posiadany nektar będą dodatkowo pomagały różnym owadom. Poza tym lubią miejsca nasłonecznione i taka pogoda nie będzie im przeszkadzała. Zaliczamy do nich np. lawendę.

Co z hortensjami?

Wiele osób, urządzając ogrody czy balkony, decyduje się na hortensje. Kwiaty te jednak wolą raczej miejsca półcieniste i dużą ilość wody.

Jeżeli stoi w takim pełniejszym słońcu, może wymagać od nas częstszego podlewania. Natomiast jeżeli będzie w takim półcienistym, to możemy trochę zaryzykować tym, że będzie miała może trochę mniej kwiatów

- wytłumaczyła Anna Wojtala.

Tak więc susza nadal nie będzie przeszkodzą do uprawiania tej rośliny.

Rośliny kwitnące

Jeśli preferujemy rośliny kwitnące, możemy postawić np. na pelargonie. Kwiaty te, jak podkreśliła florystka, są bardzo trwałe.

Nie wymagają jakiejś wielkiej atencji od nas i znoszą bardzo dobrze przede wszystkim taką słoneczną pogodę

- zauważyła.

Oprócz pelargonii Anna Wojtala poleciła również róże, które dobrze się czują w słonecznych miejscach. Poza tym pięknie kwitną, więc mogą być idealną ozdobą i cieszyć oko.

Są róże pnące, są róże szczepione, są róże, które zwisają

- wymieniała ekspertka.

Doskonałą opcją mogą się również okazać fuksje lubiące słoneczne stanowiska i niewymagające specjalnej pielęgnacji.

Hoduj owoce i zioła

Czasami warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zdecydować się na rośliny owocowe. Mogą to być np. truskawki, które sprawdzą się zarówno w hodowli na przydomowym poletku, jak i w doniczce. Anna Wojtala poleca również poziomki czy wszelkiego rodzaju zioła, jak bazylia czy mięta.

Roślina, która odstraszy owady

Już niedługo nasz wypoczynek na świeżym powietrzu mogą zakłócać komary. Można z nimi walczyć w pokojowy sposób za pomocą rośliny zwanej komarzycą.

Bardzo łatwa w uprawie. Jeżeli sobie urwiemy jej listek, to ona będzie pachniała taką kamforą i rzeczywiście ona odstrasza komary

- wytłumaczyła Anna Wojtala. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
99
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0