Gorące tematy

"No to synku, kiedy ten ślub?". Jakich jeszcze tematów nie poruszać przy świątecznym stole?

Gorące tematy

"No to synku, kiedy ten ślub?". Jakich jeszcze tematów nie poruszać przy świątecznym stole?

Polak jak to Polak – pogadać sobie lubi. A temat do rozmowy zawsze się znajdzie. Ale uwaga!  Są tematy, których lepiej nie poruszać, aby nie psuć atmosfery przy świątecznym stole. O tym, jak uniknąć kłótni w Boże Narodzenie opowiedzieli Odeta Moro, Karol Strasburger i Łukasz "Lotek" Lodkowski.

Dieta i figura

Do listy niewygodnych tematów śmiało możemy dopisać figurę i wszystko, co z nią związane. Dlatego w domu rodzinnym Łukasza Lodkowskiego podczas świąt nie będzie się mówiło o diecie, bo stand-uper ostatnio schudł ponad 20 kg.  – Obstawiam, że rodzina już przyjmuje zakłady, czy się złamię przy wigilijnym stole – zaśmiał się i jak na stand-upera przystało, nie mogło obyć się bez opowiedzenia zabawnej anegdotki.

- Mój brat zawsze na wigilię zakłada tę samą koszulę. Troszkę mu się przytyło i jest już zadecydowanie za ciasna. Jak stoi jest w porządku, ale jak siada, to robią mu się "klepsydry, romby". I jak wszyscy stoimy przy wigilijnym stole i modlimy się, zanim usiądziemy, to każdy modli się o to, żeby guzik wylądował na pępku. To jest najważniejszy cel modlitwy – zażartował.

Choroby, polityka, stan cywilny

Z kolei Odeta Moro przyznała, że przy świątecznym stole w dobie pandemii wypadałoby nie rozmawiać o chorobach. A jak powszechnie wiadomo, lubimy poskarżyć się na to, co nas boli i "strzyka w kościach".

Dziennikarka zwróciła również uwagę, że choć przyjęło się, by nie wygłaszać poglądów politycznych, to wśród rodziny jest to nieuniknione. Polityka jest pierwszym tematem do sporu, a czasy są trudne, więc może omińmy te kwestie w tym roku.  Dziennikarka dodała też, że nie lubi rozmów o stanie cywilnym. – To jest na pewno dyskusyjny temat. Nie dotyczy tylko mnie, ale każdego młodego człowieka, który siada do stołu wigilijnego - zaznaczyła.

Życie uczuciowe

Natomiast Karol Strasburger do powyższej listy dodał, by nie poruszać  kwestii czyjegoś życia uczuciowego. - Lepiej nie rozmawiać o tym kto z kim jest lub się rozstał, że ciocia Halinka zmieniła partnera na młodszego albo wujek zostawił żonę i jest z kimś innym – podkreślił. 

Szczepionki

Zdaniem aktora w tym roku popularnym tematem przy stole mogą być szczepienia. I tutaj też się lepiej przygotować, by świąteczna atmosfera nie zamieniła się w koszmar. – To też jest podzielone towarzystwo – szczepić, nie szczepić. No i się zaczyna: "Nie należy się szczepić, bo nam te chipy wszczepią", "Na co ciocia opowiada?". I będzie awantura - stwierdził.

Zostań neutralną Szwajcarią

Nie tylko tematy polityczno-społeczne są powodem do kłótni. Konflikt, co jest lepsze: snowboard czy narty również może popsuć niejedną wigilię. O czym zatem rozmawiać? Nasi goście zgodnie odpowiedzieli, że rodzinne historie oraz dobre wspomnienia będą neutralne i bezpieczne.  

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Tradycyjne polskie bombki, które podbijają świat. "Dziadkowie to zaczęli, rodzice to rozwinęli, a teraz są ciężkie czasy"

Bez nich nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia! Oto najlepsze filmy na święta

Boże Narodzenie w domu dziecka. "W wigilię jest najtrudniejszy moment"

Co sądzisz o tym artykule?
79
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0