Karolina Ferrenstein-Kraśko pozuje z tęczą
Karolina Ferenstein-Kraśko opublikowała archiwalne zdjęcie z warszawską tęczą w roli głównej. Fotografię zestawiła ze zdjęciem kolorowego obiektu, który ponownie (choć tylko na chwilę) pojawił się na placu Zbawiciela w Warszawie.
- Over the Rainbow - tęcza wróciła na Plac Zbawiciela - ogłosiła Karolina Ferenstein-Kraśko, cytując popularną piosenkę. - Choć tylko na chwile jako scenografia planu filmowego, przyznam, że stęskniłam się za tym widokiem! A Wy chcielibyście żeby wróciła na stałe - dopytywała swoich fanów. W komentarzach obserwatorzy dali jasno do zrozumienia, że podzielają tę opinię.
Tak, tęcza już była wpisana w krajobraz Warszawy tak jak palma. Niech zostanie na zawsze
- napisała jedna z internautek, nawiązując do rzeźby "Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich", która również budziła wielkie emocje.
Historia warszawskiej tęczy
Tęcza na placu Zbawiciela w Warszawie była obecna od 2012 roku. Instalacja artystyczna Julity Wójcik wcześniej stała przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. Praca powstała na zlecenie Instytutu Adama Mickiewicza jako element programu kulturalnego towarzyszącego polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.
Obiekt, po montażu w Polsce, wywoływał liczne kontrowersje. Wysoka na 9 metrów i szeroka na 26 metrów tęcza, złożona z 16 tys. sztucznych kwiatów, była siedmiokrotnie podpalana. Oponenci projektu zaznaczają, że instalacja ma 6 kolorów, a nie jak przyjęto w tradycji 7, co ma nawiązywać do symboliki LGBT+.
Tęczę zdemontowano w sierpniu 2015 roku, a prawa do projektu nabyło Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Niedawno pojawiła się aplikacja, która po zeskanowaniu kodu QR uruchamia instagramowy filtr z tęczą, będącą symbolem kultowego miejsca spotkań.
Zobacz wideo: Jakim ojcem jest Piotr Kraśko?
Zobacz też:
Małgorzata Ohme na zdjęciu z córką. Fani porównują prezenterkę do J.Lo
Zofia Zborowska-Wrona aż rok przygotowywała się do ciąży. Przeszła długą drogę, żeby być mamą
Autor: Adam Barabasz