Horoskop

"Raki są bardzo pamiętliwe". Pozytywne i negatywne cechy raka zdradza astrolog

Znak zodiaku Rak

Fot. Daniel Eskridge/ Getty Images

Horoskop

"Raki są bardzo pamiętliwe". Pozytywne i negatywne cechy raka zdradza astrolog

Znak zodiaku Rak

Fot. Daniel Eskridge/ Getty Images

Słońce wkracza do znaku Raka w zależności od rocznika 21 lub 22 czerwca i opuszcza go 22 lub 23 lipca. Jakie są osoby spod znaku Raka? Nadwrażliwcy, neurotycy, panikarze? A może czuli rodzice i wrażliwi partnerzy? Jakie są kobiety, a jacy mężczyźni spod znaku Raka? Z jakimi znakami układają sobie najlepsze relacje partnerskie?  Zobacz horoskop przygotowany przez astrolog Merkurję. 

Osoby urodzone w znaku Raka:

  • Skarżą się na bezsenność w trakcie Pełni Księżyca 
  • Są ogólnie przeczulone 
  • Mają dużą zdolność do współodczuwania 
  • Dla Raków priorytetem w życiu jest bliska relacja
  • Raki są pamiętliwe

Znakiem Raka zarządzą Księżyc i nie bez powodu możemy stwierdzić, że Raczki żyją rytmami nowiu, pełni i kwadry Srebrnego Globu, w znacznie większym stopniu niż pozostałe znaki zodiaku.

Prawie sto procent Raków skarży się na bezsenność w trakcie Pełni Księżyca, a ich nerwice i trudne stany psychiczne bardzo się w tym okresie nasilają.

Ogromna część osób urodzonych w znaku Raka to nadwrażliwcy i typy osobowości, które od najmłodszych lat mierzą się z równego rodzaju przeczulicami.

To, co po innym przedstawicielu zodiaku spłynie, jak przysłowiowa woda po kaczce, na małym Raczku zrobi gigantyczne i często szkodliwe wrażenie.

Osoby urodzone pod opieką znaku Raka mają w życiu dużo większą zdolność współodczuwania niż inni. Są podatni na chwilowe nastroje, emocjonalni i bywa, że reagują w przesadzony sposób.

Dla podopiecznych Księżyca priorytetem w życiu jest bliska relacja. Może to być rodzina, może być partnerstwo, może być związek z dzieckiem, a nawet z czworonożnym pupilem. Warunki konieczne są takie, żeby ta relacja była prawdziwa, intensywna, żeby mieszkać pod jednym dachem i spędzać razem dużo czasu.

Raki wiążą się na śmierć i życie i do każdej relacji podchodzą bardzo poważnie, zakładając, że to właśnie może być ta jedyna, wyśniona, romantyczna miłość.

Nie ma chyba bardziej nastawionego na uczucia i przeżywanie znaku w gwiezdnym zwierzyńcu, a o plamę pierwszeństwa jeżeli chodzi o romantyczność, mogą z Rakami konkurować tylko Ryby.

Raki są bardzo pamiętliwe 

Jeżeli sprawimy przykrość osobie urodzonej w znaku Raka, możemy spodziewać się wielotygodniowych ,,fochów''. To chyba najbardziej pamiętliwy znak w zodiaku. Przy najmniej spodziewanej okazji będzie się obrażać i wypominać co zrobiliśmy, a jeszcze bardziej prawdopodobne - wymuszać, aby domyślać się o co chodzi! Kiedy już dawno skasowaliśmy domniemane przewinienie z pamięci, okazuje się że spotykają nas ciche dni.

Raki wracają do zdawać by się mogło omówionych i wyjaśnionych już tematów z przeszłości jeszcze raz, i jeszcze raz i...

Raki potrafią dokuczać w wyrafinowany sposób

Pamiętajmy, że według graficznego przedstawienia tej fazy, mamy do czynienia z istotami wyposażonymi w szczypce. I jest to symbol, który przy bliższej znajomości z Rakami, da się doskonale zrozumieć. Raki potrafią być uszczypliwe i dokuczać w wyrafinowany sposób, ponieważ są świetnymi psychologami.

Poznają nasze emocje, słabe i mocne punkty na wylot i kiedy chcą dokuczyć, perfekcyjnie znajdą słaby punkt.

POZYTYWNE CECHY CHARAKTERU RAKA

- czułość;

- ciepło emocjonalne;

- rodzinność;

- budowanie więzi;

- opiekuńczość;

- zdolności kulinarne;

- jasnowidzenie;

- odczuwanie na odległość;

- wrażliwość na krzywdę;

- uzdolnienia artystyczne;

- dobra ręka do zwierząt i roślin;

- umiejętność słuchania;

- dbałość o bezpieczeństwo;

NEGATYWNE CECHY CHARAKTERU RAKA

- zajadanie emocji; 

- panikowanie;

- reagowanie nieadekwatnie do sytuacji; 

- wymyślanie czarnych scenariuszy;

- kurczowe trzymanie się przeszłości;

- niechęć do nowości;

- zaborczość emocjonalna;

- zazdrość o partnera;

- osaczanie potomstwa; 

- pesymistyczne nastawienie; 

- hipochondria;

Rak jako rodzic

Wielką satysfakcję daje osobom spod tego znaku macierzyństwo i ojcostwo. Potrafią spełnić się w tych rolach koncertowo. Zazwyczaj są rodzicami totalnymi i potomstwo może czuć się lekko osaczone, albo mieć poczucie życia w szklarni, kiedy prawdziwy świat jest gdzieś na zewnątrz.

>>> Zobacz też: Olivier Janiak o rodzicielstwie

Kobieta spod znaku Raka 

Pani urodzona w tym znaku nieustannie martwi się o swoich bliskich. Jest zawodowym czarnowidzem i jeśli coś może się nie udać, według niej nie uda się na pewno. Wśród znajomych i rodziny uchodzi za panikarza, dlatego wiele informacji jest jej oszczędzanych, aby się nie niepokoiła. Niestety Pani Rak jakimś cudem wszystkiego się dowiaduje i zaczyna snuć swoje mroczne wizje, psując pozostałym radość z szykowania się na wycieczkę czy rejs.

Jest przy tym tak niezmiernie czuła i troskliwa, tak że nie sposób się na nią gniewać.

Swoich najbliższych zasypuje propozycjami obiadków i kolacji. Wyrazem jej miłości bywają posiłki, które pieczołowicie i udanie przygotowuje dla domowników i przyjaciół.

>>> Zobacz też: Jakie są zodiakalne mamy?

Mężczyzna spod znaku Raka

Pan spod znaku Raka ma dar ogromnej intuicji. Można powiedzieć, że przy całym swoim testosteronie i typowo męskich cechach, przejawia również wrażliwość i iście kobiecą opiekuńczość. Niezależnie od tego, czym Pan Rak zajmuje się w życiu zawodowo, zawsze stara się robić to najlepiej i najdokładniej jak tylko potrafi. Słowem-kluczem jest w jego przypadku bezpieczeństwo. Ma obsesje na tematy związane z zabezpieczeniami i procedurami. Firmy produkujące alarmy, sejfy, monitoringi i kody, będą miały w nim wiernego klienta.

Pana Raka nie da się oszukać. Intuicyjnie wie kiedy ktoś go okłamuje i jest w tym temacie nie do przejednania. Nie toleruje zdrady i podwójnych standardów.

>>> Zobacz też: Tacierzyństwo bez lukru 

Najlepsze zawody dla osób spod znaku Raka

Raki doskonale odnajdą się w zawodach, które nie będą wymagały od nich szybkich i nieprzemyślanych decyzji. Doskonale poczują się w bibliotece, archiwum, w notariacie czy kancelarii sądowej. Uwielbiają zaszyć się w bezpiecznym miejscu i prowadzić badania nad wpływem przeszłości na teraźniejszość, a zatem takie zawody jak archeolog, psychiatra, psychoterapeuta będą bardzo im służyć. Otaczanie opieką innych i zauważanie jak wzrastają sprawia osobom spod znaku Raka przyjemność, a zatem dobrze wybiorą jeśli zdecydują się na zawód taki jak pedagog, nauczyciel, trener, ogrodnik czy hodowca zwierząt. Raki bywają również genialnymi kreatorami smaków, a zatem szef kuchni także będzie trafiony.

>>> Zobacz też: Jak zostać milionerem

Jakie są Raki w związkach?

Jeśli ktoś urodził się w fazie Raka stawia w związku na bezpieczeństwo i przewidywalność. Ceni sobie spokój, rytm i rytuał jako główne elementy relacji. Połączenie emocjonalne i prawdziwe uczucie to jest to, na czym im naprawdę zależy.

Raki doskonale będą porozumiewać się z Rybami, Pannami i innymi Rakami. W związku ze Skorpionem mogą pozwolić za bardzo się zdominować. Niezbyt dobrze będą nadążać za Strzelcami i Bliźniętami.

Relacje pełne napięć i kłopotów mogą stworzyć z Baranami i Wagami.

Z Bykami i Koziorożcami czeka ich stabilizacja, ale również nuda i rutyna.

Jeżeli chcemy sobie zjednać osobę spod znaku Raka spróbujmy dowiedzieć się czegoś o jej dzieciństwie oraz poznać i komplementować rodziców. Raczki doskonale czują się u siebie w domu czy mieszkaniu i jeżeli otrzymamy tam zaproszenie to znaczy, że stajemy się dla nich naprawdę ważni.

Astrolog Merkurja

Merkurja na facebooku

www.merkurja.com

Zobacz film: Astrolog Merkurja w kuchni

Zobacz film: Astrolog w kuchni. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
69
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
16.09.2020
rakrak
wszystko się zgadza.rak71