Newsy

Szkoły i przedszkola w Starachowicach zamknięte po wykryciu koronawirusa. Zakażonych jest dwoje dzieci  

Test na koronawirusa

Jarun011/Getty Images

Newsy

Szkoły i przedszkola w Starachowicach zamknięte po wykryciu koronawirusa. Zakażonych jest dwoje dzieci  

Test na koronawirusa

Jarun011/Getty Images

Szkoły na terenie Starachowic zostały ponownie zamknięte. Powodem jest wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2 na terenie miasta oraz pojawienie się̨ koronawirusa w tamtejszych placówkach oświatowych. Pozytywne wyniki dały testy u dwojga dzieci, zakażonych jest też ponad 60 pracowników miejscowych zakładów mięsnych. 

Starachowice - zamknięte szkoły 

Prezydent Starachowic zdecydował o ponownym zamknięciu szkół. Powodem jest wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2 odnotowany na terenie miasta oraz pojawienie się̨ koronawirusa w dwóch tamtejszych placówkach oświatowych.

Pozytywne wyniki dały testy u dwojga maluchów: dziecka, które w ostatnich dniach chodziło do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas "0" i I-III oraz przedszkolaka.

Starachowickie szkoły podstawowe, przedszkola i oddziały przedszkolne będą zamknięte od 2 do 12 czerwca. 

Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Starachowice podyktowana jest troską o zdrowie dzieci, rodziców oraz pracowników oświaty. Zarówno pracownicy, nauczyciele jak i rodzicie zostali objęci kwarantanną

 - powiedziała Aneta Nasternak, zastępca prezydenta Starachowic.

Byliśmy w 100-procentach przygotowani. Prowadzona była codzienna dezynfekcja. Dzieci przy wejściu miały badaną temperaturę. Natomiast trudno się zabezpieczyć, jeśli do szkoły przychodzi dziecko zakażone, które nie ma żadnych objawów choroby

- podkreślała Nasternak.

W związku ze zbliżającymi się egzaminami ósmoklasisty władze miasta zwróciły się z prośbą do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu o przeprowadzenie testów na obecność wirusa SARS-Cov2 u nauczycieli ze starachowickich szkół. 

Czekamy na odpowiedź w tej sprawie

- dodała wiceprezydent.

Starachowice - koronawirus w zakładach mięsnych  

Problem z koronawirusem mają nie tylko starachowickie szkoły. Jego ognisko rozwija się także w zakładach mięsnych Animex Foods.

Do tej pory zakażenie potwierdzono u 61 pracowników. Około 500 osób - pracowników i ich najbliższych - przebywa na kwarantannie. 

Zobacz też:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
66
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0