Newsy

Stella Tennant nie żyje. Słynna modelka zmarła tydzień po 50 urodzinach

Isabel Pavia/ Getty Images

Newsy

Stella Tennant nie żyje. Słynna modelka zmarła tydzień po 50 urodzinach

Isabel Pavia/ Getty Images

Stella Tenant, słynna brytyjska modelka, nie żyje. Zmarła 6 dni po swoich 50. urodzinach. Informację o śmierci królowej wybiegów podała jej rodzina. 

Stella Tennant nie żyje 

Zaledwie kilka dni temu modelka obchodziła 50. urodziny. O śmierci androgynicznej królowej wybiegów poinformowała rodzina.

- Z wielkim żalem i smutkiem informujemy o śmierci Stelli Tennant. Wspaniała kobieta i nasza odwieczna inspiracja odeszła 22 grudnia 2020. Będziemy tęsknić- napisała w oświadczeniu rodzina modelki, prosząc jednocześnie o uszanowanie prywatności.

Przyczyna śmierci Stelli Tennant nie jest znana. 

Stella Tennant - pożegnanie

Słynną modelkę żegna świat mody. Wspomina ją m.in. marka Versace, z którą przez wiele lat współpracowała. 

- Versace opłakuje śmierć #StellaTennant . Stella przez wiele lat była muzą Gianniego Versace i przyjaciółką rodziny. Będziemy tęsknić za Tobą na zawsze Stella. Spoczywaj w pokoju. Stella Tennant dla Atelier Versace SS 1996, zdjęcia Richard Avedon @Avedon.

Stella Tennant - kariera 

Urodziła się 17 grudnia 1970 roku w arystokratycznej rodzinie w Szkocji. Podobno już jako studentka rzeźby w Winchester School of Arts została przedstawiona dziennikarce „Vogue’a” Plum Sykes. Wkrótce rozpoczęła się jej świetlana kariera. Androgyniczną urodą, nienagannym wychowaniem oraz rzadko wówczas spotykanym kolczykiem w nosie, zaskarbiła sobie serca osobistości branży.

Brała udział w kampaniach reklamowych i pokazach gigantów mody, w tym: Alexandera McQueena, Blumarine, Calvina Kleina, Chanel, Christiana Diora, Dolce & Gabbana, Givenchy, Gucci, Helmuta Langa, Hermèsa, Soni Rykiel, czy Yōji Yamamoto. Była uznawana za muzę Karla Lagerfelda.

Po intensywnych latach 90. odsunęła się w cień. Intensywnie działała na rzecz środowiska. Promowała zmniejszenie zużycia energii oraz zrównoważoną modę. 

- Zmiana przyzwyczajeń zajmuje dużo czasu, ale to krok we właściwym kierunku – mówiła w jednym z wywiadów w zeszłym roku. Zostawiła męża, fotografa Davida Lasneta oraz czwórkę dzieci.

Zobacz też:

Weronika Kaniewska o swojej karierze i największej pasji. "Rzeczywiście mam dwie twarze"

Anna Lewandowska jest w trzeciej ciąży? Trenerka odpowiedziała na plotki

40-letnia Agnieszka Włodarczyk rozkwita na rajskiej wyspie i snuje plany na przyszłość. Czy porzuci aktorstwo?

Źródło: vogue.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
72
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0