Newsy

Starsza kobieta gotowała koty. Miały być pokarmem dla innych zwierząt

mały koteczek

Fot. vasiliki / Getty Images

Newsy

Starsza kobieta gotowała koty. Miały być pokarmem dla innych zwierząt

mały koteczek

Fot. vasiliki / Getty Images

Starsza kobieta gotowała koty. Tak twierdzi Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który opublikował te szokującą historię na swoim Facebooku. Zdaniem Inspektoratu, o wszystkim miały też wiedzieć lokalne służby.

 Gotowała koty. Miały być pokarmem dla innych zwierząt

Mieszkanka gminy Poniec z premedytacją gotowała koty, które służyły za pokarm dla innych zwierząt. Kobieta ma 87 lat. Mieszkańcy informowali o sytuacji lokalne służby, jednak nikt nie reagował. Sprawę nagłośniła wolontariuszka socjalna, na której oczach rozgrywały się dramatyczne sceny - w garnku smażyły się koty.

Więcej:

Starsza kobieta gotowała koty

Dużą winą obarcza się opiekę społeczną, która dopuściła się wielu zaniechań. Jak informuje Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt:

Najbardziej oburzające w tej sprawie jest podejście pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Pońcu, według których ta sprawa nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego. Pracownica socjalna nie przejęła się tym, że u starszej kobiety może rozgrywać się horror kotów, ale tym, że sprawa jest głośna na całe województwo. Dodatkowo pracownica socjalna usprawiedliwiała gotowanie kotów, wskazując na selekcję naturalną

Na chwilę obecną Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu Wydział Kryminalny prowadzi postępowanie sprawdzające z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt w celu ustalenia czy doszło do popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.


Zobacz film: Dzień kota. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
15.11.2019
Endi Krysowa
matko boska jak morzna tak traktować koty ... ja się popłakałam jak to pżeczytałam