Newsy

Śląskie. Pięć osób w szpitalu po podtruciu tlenkiem węgla

ambulans na drodze pogotowie

fot. OgnjenO/Getty Images

Newsy

Śląskie. Pięć osób w szpitalu po podtruciu tlenkiem węgla

ambulans na drodze pogotowie

fot. OgnjenO/Getty Images

Pięć osób mieszkających w kamienicy w Tarnowskich Górach - trzy dorosłe i dwoje dzieci – trafiło minionej nocy do szpitala z objawami podtrucia tlenkiem węgla. Służby zostały wezwane na miejsce, gdy jedna z mieszkanek budynku straciła przytomność.

Jak podała w piątek policja, interwencja strażaków i policjantów miała miejsce w kamienicy przy ul. Karola Miarki w centrum Tarnowskich Gór. Służby zostały powiadomione, gdy 40-letnia kobieta straciła przytomność.

Przyczyną mógł być rozpalony ogień w piecu kaflowym i pozamykane okna

"Strażacy przeprowadzili pomiar i niebezpieczne stężenie występowało tylko w mieszkaniu na trzecim piętrze. W związku z tym nie była konieczna ewakuacja całej kamienicy" - podała tarnogórska komenda policji.

Kobietę, która straciła przytomność przewieziono do szpitala w Siemianowicach Śląskich. W mieszkaniu było też dwóch mężczyzn w wieku 36 i 18 lat oraz dwoje dzieci w wieku 13 lat. Cała czwórka z objawami podtrucia została zabrana do szpitala w Tarnowskich Górach. Osoby skarżyły się na zawroty głowy oraz mdłości.

Prawdopodobną przyczyną mógł być rozpalony w tym dniu ogień w piecu kaflowym i pozamykane okna. Przybyłe na miejsce służby przewietrzyły pomieszczenia.

Tlenek węgla - wielkie niebezpieczeństwo

"To zdarzenie pokazuje nam, jak niebezpieczny jest tlenek węgla. W statystykach zatruć zajmuje on trzecie miejsce - po lekach i alkoholu" - podkreślają policjanci. Apelują o wietrzenie pomieszczeń, a także regularne kontrolowanie instalacji grzewczych oraz ciągów wentylacyjnych i kominowych. Strażacy i policjanci zalecają też montowanie w domach i mieszkaniach czujników dymu i tlenku węgla.

Zobacz także:

Lekarz pogotowia rażony laserem w oczy


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0