Styl Życia

Robi zdjęcia do CV osobom, które straciły pracę. "Uśmiech to jest to, co sprzedaję"

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Robi zdjęcia do CV osobom, które straciły pracę. "Uśmiech to jest to, co sprzedaję"

Dzień Dobry TVN

Pandemia mocno wywróciła nasze życie do góry nogami. Niektóre osoby straciły pracę i środki do życia i zmuszone są szukać nowego zajęcia. W tym pomaga im Michał Zdanowicz, fotograf. Mężczyzna całkowicie za darmo wykonuje zdjęcia do CV. Skąd wziął się pomysł na taką nietypową pomoc?

Utrata pracy w czasie pandemii

Pandemia spowodowała, że wiele firm musiało przeprowadzić reorganizację, a to bardzo często pociąga za sobą zwolnienia. Osobom, które przez pandemię straciły pracę pomaga Michał Zdanowicz, fotograf. Mężczyzna - bezpłatnie - wykonuje im zdjęcia do CV. Dlaczego zdecydował się na taką formę pomocy?

- Mogłem czekać z założonymi rękami aż coś się wydarzy, albo zrobić coś po swojemu. Stąd ta akcja. Pod wpływem chwili zamieściłem post w mediach społecznościowych. Jestem głównie fotografem ślubnym. Niestety tego rodzaju imprezy nie są teraz organizowane, a ponieważ mam studio i moce przerobowe zdecydowałem się pomóc - mówił w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem.

Jak można umówić się na zdjęcie?

- Ponieważ żyjemy w takich czasach, w których każdy z nas może łatwo zachorować, to najlepiej zadzwonić do mnie dzień lub godzinę wcześniej. Jeśli jestem w studiu w każdej chwili można do mnie przyjść - dodał.

Dlaczego zdjęcie do CV jest ważne?

Zdjęcie to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy pracodawcy podczas przeglądania CV. Dlatego powinno być ono dobrze zrobione, a kandydat dobrze do niego przygotowany.

- Inaczej pracodawca będzie patrzył na zdjęcie, które jest tzw. selfie albo zostało wycięte z Facebooka, a inaczej na zdjęcie, w które włożyło się trochę pracy - mówił fotograf.

A kto korzysta z jego pomocy?

- Najczęściej są to osoby, które już straciły pracę, którym zredukowano etaty lub przeniesiono firmę, a one nie mogły sobie pozwolić na przeprowadzkę. Dla wielu osób już zrobienie takiego zdjęcia to dowód na to, że są elastyczne i gotowe na nowe wyzwania - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Mama Marcina Tyszki pochwaliła się zdjęciem ze ślubu. "Marcinek w końcu zeskanował nasze pamiątki"

Wpływ pandemii na dzieci. "Winny jest nie tylko lockdown, ale też system szkolnictwa w Polsce"

Kradzież danych przez telefon, czyli spoofing. Ekspert: "Wystarczy tylko jeden numer telefonu, żeby nas okraść"

Co sądzisz o tym artykule?
52
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0