Na wasze pytania odpowie ekspertka Pracuj.pl, psycholożka Małgorzata Jakubowska-Łęczycka.
Praca daje nam nie tylko pieniądze, ale i poczucie bezpieczeństwa. Mimo że ogłoszeń wystawianych przez firmy, które szukają pracowników, jest mnóstwo, to nie wszystkim udaje się przejść płynnie z jednej posady na drugą. Dlaczego tak się dzieje? Jak możemy zwiększyć swoje szanse na zlezienie pracy? Co zrobić, kiedy skończyliśmy 50 lat i przestaliśmy być atrakcyjni dla pracodawców? O tym rozmawialiśmy z Małgorzatą Czernecką, psycholożką i ekspertką ds. well-being.
Sprawdź szczegóły.
Od początku wojny granicę z Polską przekroczyło już ponad 2,2 mln Ukraińców. Starają się im pomóc zwykli obywatele, a także specjalne organizacje. Jedną z nich jest Grupa Progres, która zajmuje się legalizacją zatrudnienia, znajdowaniem pracy dla osób z Ukrainy w ich docelowych branżach, a także transportem z granicy do domów. O działaniach tej organizacji opowiedziała jej wiceprezes, Magda Dąbrowska.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku, wiele osób postanawia zmienić pracę. Często jednak zdarza się, że nie potrafimy napisać dobrego CV. Warto, aby nasz przyszły pracodawca zobaczył nasze mocne mocne strony. Trenerka biznesu i specjalistka od wizerunku Aneta Wrona podpowiedziała naszym widzom, jak napisać idealne CV, żeby przykuwało uwagę.
Pandemia mocno wywróciła nasze życie do góry nogami. Niektóre osoby straciły pracę i środki do życia i zmuszone są szukać nowego zajęcia. W tym pomaga im Michał Zdanowicz, fotograf. Mężczyzna całkowicie za darmo wykonuje zdjęcia do CV. Skąd wziął się pomysł na taką nietypową pomoc?
Według badań dr hab. Joanny Tyrowicz, przeciętny Polak po stracie pracy szuka nowego zatrudnienia średnio ponad rok. Dlaczego tak się dzieje? Jak efektywnie szukać pracy? A jak ta sprawa przedstawia się w innych krajach? Tłumaczył to gość Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 BIS Paweł Blajer.