Mapa, która pomaga znaleźć pracę bliżej domu. "To jeden z najbardziej innowacyjnych projektów"

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
krakow.wyborcza.pl
Zmiany w kodeksie pracy
Zmiany w kodeksie pracyDzień Dobry TVN
wideo 2/23

W Krakowie powstała mapa, dzięki której będzie można poszukiwać pracy jak najbliżej swojego domu. Kto stoi za innowacyjnym pomysłem i ile miejsc pracy już się w nim znalazło? Sprawdź szczegóły.

Mapa, która pomaga znaleźć pracę bliżej domu

Projekt, o którym mowa to strona internetowa jobmapa.gupkrakow.pl, który powstał z inicjatywy Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

- Jobmapa to jeden z najbardziej innowacyjnych w skali kraju projektów realizowanych w urzędach i instytucjach publicznych - podkreślają przedstawiciele Grodzkiego Urzędu Pracy (GUP).

Celem jest wspieranie osób poszukujących pracy i umożliwianie im dostępu do stanowisk możliwie jak najbliżej miejsca zamieszkania. W przypadku niektórych profesji może być to jedno z kluczowych kryteriów. Narzędzie będzie pomocne nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale również dla osób z innych części kraju, które poszukują pracy w stolicy Małopolski.

- Dogodna lokalizacja firmy, z bliskim sąsiedztwem przedszkoli, żłobków czy sklepów, a także dobra infrastruktura otoczenia to często główne czynniki decydujące o atrakcyjności oferty pracy - zaznaczył Marek Cebulak, dyrektor GUP w Krakowie.

Łatwiejsze poszukiwanie pracy w Krakowie dzięki jobmapie

Na jobmapie wyświetlają się tylko te oferty pracy, w których pracodawca dokładnie określił adres, a także podał dane kontaktowe. Na ten moment jest ich ponad 300. Obecnie najwięcej ofert znajduje się na obszarze Starego Miasta, a najmniej na Zwierzyńcu. Serwis jest prosty w obsłudze i intuicyjny - jeśli chcemy poszukiwania zawęzić tylko do jakiegoś obszaru miasta, wystarczy zaznaczyć to w wyszukiwarce jobmapy.

Niewykluczone, że krakowski pomysł pojawi się również w urzędach pracy innych miast w Polsce.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: krakow.wyborcza.pl

Źródło zdjęcia głównego: Irina Shatilova/Getty Images

Pozostałe wiadomości