Według ekspertów rekrutacyjnych polski rynek pracy obecnie zaczyna wchodzić w fazę ożywienia. To oznacza, że zaczyna wzrastać liczba nowych miejsc zatrudnienia. W których branżach jest największe zapotrzebowanie na pracowników?
Kryzys w systemie polskiej edukacji to problem, który pogłębia się od lat. Mirka Walaszkowska to jedna z bohaterek reportażu Dzień Dobry TVN, która po latach oddanej pracy, musiała zrezygnować z zawodu nauczyciela. Zarówno ona, jak i tysiące pedagogów codziennie zdaje sobie pytanie, czy nastąpi systemowa zmiana naprawiająca sytuację w szkole. O kryzysie w świecie nauczycieli opowiedziała Karolina Słowik – dziennikarka specjalizująca się w tematyce związanej ze szkolnictwem.
W środę, 19 kwietnia obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. To jednak niejedyny temat, który poruszyliśmy tego dnia z w serwisie dziendobry.tvn.pl.
Blisko 150 tysięcy, aż tylu specjalistów IT brakuje w Polsce, aby ich udział wśród wszystkich pracowników był taki jak w Unii Europejskiej. Ogromną szansą dla tej branży stanowią kobiety, a potencjał ten dostrzega jedna z firm, która od ponad dekady prowadzi w Gdańsku swoje najstarsze i największe centrum naukowo-badawcze w Polsce.
Współcześnie pojawiają się nowe formy zatrudnienia, które opierają się na współpracy pomiędzy firmami, a nie na zatrudnianiu pracownika. Są bardziej elastyczne i pozwalają na pracę zdalną, a także obniżenie kosztów pracodawcy. Istnieje wiele typów takich umów. Czym jest B2B? Co oznacza ten skrót?
Na rynek pracy wchodzi nowe pokolenie. Jak się okazuje, zoomersi, czyli osoby urodzone po 1995 roku mają nowy sposób na życie zawodowe. Gdy dana firma nie oferuje im tego, czego oczekują stosują rage quitting, czyli wymowne odejście. Dlaczego? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog, wykładowca Akademii WSB.
Zaawansowane technologicznie boty doskonale radzą sobie z zadaniami, którym jeszcze do niedawna mógł sprostać jedynie człowiek. Nie ulega wątpliwości, że dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji może mieć niebagatelny wpływ na rynek pracy. Które zawody są najbardziej zagrożone przez algorytmy?
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką zorganizowała wyjątkową akcję. Kampania "Silniejsi Razem" ma na celu uświadomienie pracodawcom, jak wiele korzyści płynie z zatrudniania imigrantów i uchodźców.
Wiceminister rodziny Stanisław Szwed poinformował, że według prognoz ministerstwa, płaca minimalna w 2023 roku może wzrosnąć o 400 złotych. Wysoka inflacja powoduje, że najniższe wynagrodzenie będzie ustalane w dwóch terminach - od 1 stycznia i od 1 lipca.
Na skutek wprowadzenia specustawy Ukraińcy otrzymali wiele udogodnień, m.in. mogą przejść prostszą procedurę zatrudnienia w Polsce. Na co powinni zwrócić uwagę pracodawcy i jakie mają obowiązki?
Zobacz, kogo szukają pracodawcy. W jakich branżach zarabiamy najwięcej? Może warto pomyśleć o zmianie zawodu w 2022 roku? Co na to specjalistka ds. HR?
Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na wielu dziedzinach naszego życia. Na całym świecie poważnie wpłynęła m.in. na rynek pracy, zwłaszcza znajdujących się na nim kobiet. Najnowsze badania nie napawają optymizmem.
Lech Wałęsa szuka pracy, o czym kilka dni temu poinformował w sieci. Deklaracja byłego prezydenta stała się pretekstem do tego, aby sprawdzić, jak na rynku wygląda sytuacja osób 50+. Jak oceniają ich pracodawcy i jakie mają szanse na znalezienie zajęcia? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Katarzyną Łakińską, ekspertką rynku pracy.
Z najnowszych badań wynika, że ponad połowa Polaków ma zawodowe postanowienia noworoczne. Aż 7 na 10 z nich chce zmienić pracę, a 5 na 10 – nabyć nowe umiejętności. W jaki kierunek jednak warto się zwrócić i które zawody będą najbardziej pożądane w 2021 roku? W Dzień Dobry TVN podpowiedziała to ekspertka ds. HR, Agnieszka Czarnecka.
Mniej nowych ofert, niższe pensje, mało benefitów - rynek pracy w Polsce od kilku miesięcy odczuwa skutki pandemii koronawirusa. Są jednak profesje, których załamanie gospodarcze nie dotknęło. Wręcz przeciwnie, nie brakuje zawodów, na które zapotrzebowanie wzrosło. Sprawdź, kogo szukają pracodawcy.