Gorące tematy

Robert Karaś mistrzem świata w podwójnym IronManie. Polak pobił przy okazji rekord globu

Gorące tematy

Robert Karaś mistrzem świata w podwójnym IronManie. Polak pobił przy okazji rekord globu

Triathlonista Robert Karaś ponownie został mistrzem świata. Podczas zawodów Double Ultra Triathlon na Litwie ustanowił także nowy rekord świata na podwójnym dystansie IronMana. O swoim sukcesie opowiedział widzom Dzień Dobry TVN.

W Poniewieży na Litwie zakończyły się Mistrzostwa Świata IUTA na podwójnym dystansie IronMana (7,6 km pływania, 360 km roweru, 84,4 km biegu). Wystartowało w nich 44 triathlonistów, w tym aż 12 Polaków. Zawodnicy pokonywali dystans na pętlach. Trasa pływacka liczyła ich 16, rowerowa - 120, a biegowa - 56.

>>> Zobacz także:

W konkurencji pływania najlepszy okazał się Robert Karaś. Polak przepłynął dystans 7,6 km w czasie 1:46:54,1. Drugi był Duńczyk Jasper Madesn, a trzeci Adam Sułowski.

Po pływaniu triathloniści przesiedli się na rowery. W tej konkurencji najlepszy wynik także osiągnął Robert Karaś. 360 km przejechał w czasie 9:55:01. Drugi był Estończyk Rait Ratasepp, a zawodnikiem, który osiągnął trzeci czas był Francuz Arnaud Selukov.

Po konkurencji jazdy na rowerze przyszedł czas na bieganie. Tu także najlepszy okazał się Robert Karaś, który pokonał 84,4 km w czasie 7:00:48. Za nim był Rait Ratasepp, a trzeci Portugalczyk Jose Canela.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Robert Karaś. Jego czas to 18:44:38. Polak tym wynikiem poprawił swój poprzedni rekordowy rezultat o prawie godzinę. W dziesiątce najlepszych zawodników znalazło się jeszcze czterech naszych triathlonistów: Adrian Kostera, Adam Sułkowski, Bartek Durmaji Tomasz Hönbrechts.


Co sądzisz o tym artykule?
63
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0