Newsy

Rekord PIT-ów przez internet: złożono już ponad 12 milionów deklaracji

Rozliczanie podatków online

fot. courtneyk/Getty Images

Newsy

Rekord PIT-ów przez internet: złożono już ponad 12 milionów deklaracji

Rozliczanie podatków online

fot. courtneyk/Getty Images

"Dzięki wprowadzeniu usługi Twój e-PIT pobiliśmy ubiegłoroczny rekord PIT-ów złożonych przez Internet. W 2018 r. po podsumowaniu akcji składania zeznań mieliśmy 11,3 mln elektronicznych deklaracji" - czytamy w czwartkowym komunikacie resortu finansów.

Dodano, że nowa usług pozwoliła już na początku kwietnia poprawić ten wynik; "stan na 11 kwietnia tego roku to 12,7 mln elektronicznych PIT".

Zobacz też: PIT 2019. Jak i kiedy zapłacić, by uniknąć problemów? Nie zapomnij się rozliczyć! 

Zgodnie z informacją resortu finansów, z nowej usługi Twój e-PIT, dostępnej na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, w tym roku mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38.

Czeka na nich deklaracja podatkowa przygotowana przez urząd skarbowy na podstawie danych, które posiada m.in. z informacji od pracodawcy i z ubie­głorocznych zeznań. Znajdują się tam np. ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego, której przekazaliśmy 1 procent podatku. Podatnik po zalogowaniu do portalu może sprawdzić zeznanie, zaakceptować je lub odrzucić. Może też nie robić nic, a wtedy 30 kwietnia PIT zostanie automatycznie przesłany do urzędu skarbowego. 

(PAP)

Co sądzisz o tym artykule?
65
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0