Gorące tematy

Polska olimpijka i trzykrotna medalistka mistrzostw świata cierpi na raka. Rodzina prosi o pomoc. "Mama nie czuje nóg"

medale

07berlin/Pixabay

Gorące tematy

Polska olimpijka i trzykrotna medalistka mistrzostw świata cierpi na raka. Rodzina prosi o pomoc. "Mama nie czuje nóg"

medale

07berlin/Pixabay

Dostarczyła kibicom niezapomnianych emocji, teraz potrzebuje ich wsparcia. Cztery razy reprezentowała nasz kraj na igrzyskach olimpijskich. Zdobyła trzy brązowe medale mistrzostw świata. Erwina Ryś-Ferens zmaga się z nowotworem kości. Była zawodniczka potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. Zobacz, jak możesz pomóc.   

Erwina Ryś-Ferens ma raka kości

Ewina Ryś-Ferens to czołowa polska panczenistka lat 70. i 80. XX wieku. Aż cztery razy wystąpiła na zimowych igrzyskach olimpijskich - w Innsbrucku (1976), Lake Placid (1980), Sarajewie (1984) oraz Calgary (1988). Trzykrotnie zajmowała 5. miejsce.

Trzy razy zdobywała brązowy medal mistrzostw świata. Po zakończeniu kariery sportowej była  radną sejmiku mazowieckiego.

Obecnie była zawodniczka walczy z rakiem kości. Musi przejść rehabilitację i dostosować mieszkanie. 

Nasza mama wielokrotnie udowadniała na torze jaka wielką ma wolę walki, tak samo teraz nie poddaje się i walczy z rakiem. Rak kości odebrał jej to na czym swoja karierę zbudowała, silne nogi. Rak mocno się rozgościł i odebrał możliwość chodzenia. Mama nie czuje nóg i wymaga całodobowej opieki

- napisał Jan Filip Ferens, syn panczenistki.

Erwina Ryś-Ferens potrzebuje m.in. specjalnego łóżka ortopedycznego, konieczny jest remont łazienki. 

Erwina Ryś-Ferens

zrzutka.pl

Erwina Ryś-Ferens - zbiórka na rehabilitację 

Syn byłej zawodniczki apeluje o pomoc w zebraniu potrzebnych na rehabilitację pieniędzy. Chodzi o 50 tys. zł.  W tym celu uruchomiona została zbiórka w Internecie.

Tak jak kiedyś mama dawała z siebie wszystko dla Polski teraz ona potrzebuje pomocy, aby umożliwić jej codzienne funkcjonowanie. Liczymy na Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że teraz też Państwo nie zawiedziecie jej w kibicowaniu, tym razem po dojście do zdrowia

- dodał syn Erwiny Ryś-Ferens.

Zbiórka potrwa jeszcze przez dwa miesiące. Można ją wesprzeć tutaj.

Zobacz też:

Szczęśliwa rodzina Michaela Bublé. 7-letni syn piosenkarza pokonał raka wątroby

Terapia celowana molekularnie - szansa dla pacjentek z rakiem jajnika. „To kolejny krok milowy w leczeniu”

Materace medyczne – kto powinien zdecydować się na ich zakup? Charakterystyka materacy na przykładzie oferty Hilding Anders

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Co sądzisz o tym artykule?
81
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
04.08.2020
Walcząca
Bardzo współczuję ale ja też walczę z nowotworem jak i tysiące ludzi. Nie mamy znanych nazwisk i kogo mamy prosić o pomoc. Tak znana zawodniczka za zdobytą medale chyba od Państwa Polskiego ma pieniądze albo powinna mieć. Ministerstwo Sportu taka kwotę powinno natychmiast wspomóc. Ja nie mam na kogo liczyć. Mam rentę a mąż najniższą krajową po ponad 40 latach pracy. Do kogo mam zwrócić się o pomoc? Myślę że za zasługi dla kraju Państwo wspomoże. Pomyślnej wałki.