Newsy

Pogoda na sobotę: w całym kraju deszcz

x-news

Newsy

Pogoda na sobotę: w całym kraju deszcz

x-news

Na sobotę synoptycy zapowiadają zmianę pogody. W całym kraju będą opady deszczu, na północnym wschodzie, w centrum i na południowym wschodzie burze. Na termometrach od 21 st. w Suwałkach do 26 st. we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, częściowo środkowa oraz północno-wschodnia są pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu dominują niże, z układami frontów atmosferycznych. Zachodnia połowa Polski pozostaje na skraju Wyżu Azorskiego, a wschodnia jest w zasięgu zatoki niżu znad Ukrainy i zachodniej Rosji. Nad Polską utrzyma się ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda w weekend 12 -13 czerwca 2021 r. 

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na wschodzie i południu duże z przelotnymi opadami deszczu, a na północnym wschodzie i południu z zanikającymi burzami. W drugiej połowie nocy na północnym zachodzie także zachmurzenie wzrastające do dużego i nad ranem możliwe są tam przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie lokalnie silne zamglenia lub krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 9 st. na północnym wschodzie, około 12 st. w centrum, do 17 st. na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat lokalnie od 6 do 8 st. Wiatr słaby, na północy wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w sobotę, 12 czerwca 2021 r. 

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko początkowo na południowym wschodzie większe przejaśnienia, a po południu od północnego zachodu postępujące rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognozowana suma opadów przeważnie od 10 mm do 20 mm, tylko na północnym zachodzie i południowym wschodzie poniżej 10 mm. Temperatura maksymalna od 21 do 26 st., tylko na północnym zachodzie i w rejonach podgórskich Karpat od 17 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie i lokalnie na Lubelszczyźnie także dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru do 55 km/h na północnym zachodzie, do 60 km/h nad morzem i wysoko w Sudetach oraz do 70 km/h w czasie burz.

Pogoda w Warszawie, w sobotę, 12 czerwca 2021 r.

W sobotę w stolicy początkowo zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Wtedy też przelotne opady deszczu, możliwa burza. W czasie burzy prognozowana suma opadów do 20 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burzy możliwe porywy wiatru do 70 km/h. 

Pogoda w niedzielę 13 czerwca 2021 r.

Niedziela będzie na ogół słoneczna, tylko na Podkarpaciu możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północnego zachodu.

Zobacz też:

Pogoda na wakacje. Sprawdź prognozę IMGW

Magda Gessler dla zmarłego męża złamała przepisy. "Zrobiłam to w najbardziej prozaiczny sposób"

Utrzymanie dziecka w Polsce kosztuje coraz więcej. Ile średnio pieniędzy wydają rodzice i opiekunowie?

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
77
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0