Newsy

Pogoda na sobotę: miejscami zawieje i zamiecie śnieżne

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (05 + 06-09.02.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na sobotę: miejscami zawieje i zamiecie śnieżne

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (05 + 06-09.02.2021) | POLSKA

Na sobotę synoptycy zapowiadają przelotne opady śniegu na Dolnym Śląsku. Na termometrach od -10 stopni C w Suwałkach do -1 stopnia C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, zachodnia, południowa oraz Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Przeważające obszary kraju będą pod wpływem klina wyżu znad Morza Norweskiego, jedynie Polska południowo-zachodnia znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej, związanej z niżem znad Francji, w strefie frontu atmosferycznego. Nad Polskę napływać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie południowo-zachodnie obszary kraju znajdą się w cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

Prognoza pogody na sobotę, 6 lutego 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie ulegać wahaniom.

Na zachodzie i Wybrzeżu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na krańcach południowych duże lub całkowite, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgły marznące ograniczające widzialność do 300 metrów. W południowej połowie kraju i na Wybrzeżu miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11 st. C na Suwalszczyźnie, do -6 st. C i -3 st. C w centrum i około 0 st. C miejscami na Dolnym Śląsku i Wybrzeżu. Wiatr w zachodniej połowie kraju słaby i umiarkowany, porywisty, wschodni, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. Wysoko w górach porywy do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 6 lutego 2021 r.

W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna -6 st.C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Zobacz też:

 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
56
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0