Newsy

Pękniecie lodowca wywołało lawinę. Życie straciło 8 osób

Nicole Kucera/Getty Images

Newsy

Pękniecie lodowca wywołało lawinę. Życie straciło 8 osób

Nicole Kucera/Getty Images

Pęknięcie lodowca położonego w indyjskim dystrykcie Chamoli w stanie Uttarakhand wywołało potężną lawinę. Wiadomo, że zginęło co najmniej osiem osób, sześć znajduje się w stanie krytycznym. Udało się uratować setki osób. 

Potężna lawina w Himalajach 

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia. Przyczyną tragedii było pęknięci lodowca w regionie na północy Indii, w stanie Uttrakhand. Udało się uratować 384 osoby. Niestety, są też ofiary. Na razie odnaleziono 8 ciał. 

Sześcioro ludzi jest w stanie krytycznym. Jak zapewniał tamtejszy minister obrony, trwają operacje ratunkowe. Do akcji wkroczyło wojsko, które zajęło się ratowaniem okolicznych mieszkańców. Szef rządu stanowego Tirath Singh Rawat powiadomił na swoim Twitterze o prowadzonych działaniach. 

Pęknięcie lodowca doprowadziło do tragedii

Obecnie wszystkim zależy najbardziej na przywróceniu sieci komunikacyjnej. Liczne osuwiska wywołane przez lawinę spowodowały odcięcie drogi w czterech lub pięciu miejscach. Działania utrudniają obfite opady śniegu. 

To nie pierwsze takie zdarzenie, do jakiego doszło w tym regionie. W lutym tego roku pęknięcie lodowca i osunięcia ziemi w stanie Uttarkand przyczyniły się do powstania powodzi. Zginęło wówczas 200 osób, a do tego zniszczeniu uległy dwie elektrownie wodne. 

Zobacz wideo: Nowe życie dziewczynki z Rwandy

Zobacz też: 

Jerzy Kryszak kończy 71 lat. Poza sceną artysta ma nietypowe hobby

Cała rodzina na wegańskiej diecie. "Najtrudniejsza była rezygnacja z sera"

Seraphine chodzi dzięki polskim lekarzom. "Kiedy obudziłam się czułam ból, ale byłam też bardzo szczęśliwa"

Źródło: TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
85
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0