Newsy

Ostrowiec Świętokrzyski. Złodziej chodził po sklepie z kalkulatorem, aby nie przekroczyć 500 zł

Złodziej z kalkulatorem

Fot. Getty Images/Pablo Blasberg

Newsy

Ostrowiec Świętokrzyski. Złodziej chodził po sklepie z kalkulatorem, aby nie przekroczyć 500 zł

Złodziej z kalkulatorem

Fot. Getty Images/Pablo Blasberg

Ochrona jednego z hipermarketów w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Wezwana na miejsce policja ustaliła, że 46-latek bardzo dokładnie planował swoją kradzież. Mężczyzna chodził po sklepie z kalkulatorem i liczył wartość ukradzionego towaru, żeby ta nie przekroczyła 500 złotych, chodziło mu o to, żeby w razie przyłapania odpowiadać jedynie za wykroczenie. Przeliczył się!

Kradł z kalkulatorem

Zarzut kradzieży usłyszał 46-latek, który z jednego z hipermarketów w Ostrowcu Świętokrzyskim, zabrał różne artykuły. Mężczyzna w trakcie "zakupów" sumował na kalkulatorze, by ich wartość nie przekroczyła 500 zł - aby w razie "wpadki" odpowiadać za wykroczenie. "Plan" się nie powiódł, bo ukradł towar wart 506 zł.

Mężczyzna działał w sposób wyrachowany. Chodził po sklepie i za pomocą kalkulatora skrupulatnie podliczał wartość towaru, który zamierzał ukraść, tak aby nie przekroczyła 500 złotych, co kwalifikowane byłoby jako wykroczenie

- oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim Ewelina Wrzesień

Złodziej się przeliczył

Okazało się że 46-latek pomylił się w rachunkach. Po ujęciu mężczyzny i podliczeniu wartości skradzionych rzeczy okazało się, że przekracza ona nieco 506 zł, dlatego zatrzymany odpowie za przestępstwo.

Grozi mu do pięciu lat więzienia

Mieszkaniec gminy Bodzechów usłyszał już zarzut kradzieży. Może mu grozić do pięciu lat więzienia. Gdyby odpowiadał za wykroczenie, groziłby mu mandat, lub – w razie jego nie przyjęcia – grzywna wymierzona przez sąd.


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
95
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
31.08.2019
Tomek
Nie wierzę.