Gorące tematy

Najnowsze doniesienia z Londynu. Anna Senkara: „W Wielkiej Brytanii nastroje raczej minorowe”

"Koronawirus - jak wygląda sytuacja w Londynie", reporterka: Anna Senkara

Gorące tematy

Najnowsze doniesienia z Londynu. Anna Senkara: „W Wielkiej Brytanii nastroje raczej minorowe”

"Koronawirus - jak wygląda sytuacja w Londynie", reporterka: Anna Senkara

Brytyjczycy, tak jak mieszkańcy wielu państw, podlegają pewnym obostrzeniom, które mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. O obecnej sytuacji w kraju i tym, jak długo jeszcze będzie obowiązywał ich nakaz przebywania w odosobnieniu domowym, opowiedziała Anna Senkara.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii 

Brytyjczycy już od ponad miesiąca objęci są zakazem wychodzenia z domu bez ważnego powodu. Przymusowe odosobnienie zostało przedłużone o kolejne 3 tygodnie, co nie poprawiło nastrojów mieszkańców na Wyspach. Są oni zmęczeni całą sytuacją i zastanawiają się, kiedy to wszystko się skończy. Jak donosi Anna Senkara, rząd nie jest w stanie podać konkretnej daty – nadal jest zbyt wcześnie, by wszystko wróciło na dawne tory.

Co można robić?

Na ten moment brytyjski rząd nie zdecydował się na wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Brytyjczycy mogą też cały czas korzystać z dobrodziejstw ruchu na zewnątrz.

Bardzo nas tutaj wszystkich ratuje to, że możemy ćwiczyć, trenować na świeżym powietrzu

- powiedziała reporterka.

Dozwolone jest kupowanie artykułów pierwszej pomocy, czyli np. spożywczych, ale też drobnych rzeczy, które mogą przydać się przy niewielkich remontach. 

Zakazy w Wielkiej Brytanii 

Choć możliwe jest uprawianie sportu na świeżym powietrzu, to jednak zakazuje się używania sportu jako pretekstu do leniuchowania na obszarach zieleni.

Skrupulatnie pilnuje tego brytyjska policja, żeby nie wykorzystywać ćwiczeń do plażowania

- powiedziała Anna Senkara.

Sama wielokrotnie widziała funkcjonariuszy, którzy w parku pytali się, czy aby na pewno dana osoba planuje trening. Brytyjczyk nie może rozłożyć koca w parku i np. czytać książki czy leniuchować.

Kto rządzi w Wielkiej Brytanii?

Jak podkreśliła Anna Senkara, Wielka Brytania zmaga się z jeszcze jednym problemem. Nie wiadomo, kto na ten moment rządzi w kraju. Boris Johnson chwilowo musiał zrobić przerwę od pracy ze względu na swoją chorobę. Jest bowiem zarażony koronawirusem i na początku kwietnia przez kilka dni przebywał na oddziale intensywnej terapii. Aktualnie odpoczywa w wiejskiej rezydencji premierów Zjednoczonego Królewstwa, czyli Chequers. Zastępuje go chwilowo Dominic Raab, jednak nie oznacza to całkowitego rozwiązania problemu.

Cały czas trwa tutaj dyskusja na temat tego, jakie Dominic Raab ma uprawnienia

- podkreśliła reporterka Dzień Dobry TVN.

Brak pracy

Obecnie brytyjski „The Times” donosi, że nawet 2 mln osób mogło stracić pracę przez panującą obecnie pandemię koronawirusa.

Teraz przypomnę, co leży u przyczyn brexitu, mianowicie to, że tutaj przybywają imigranci i oni mieli ponoć zabierać Wyspiarzom pracę. Tymczasem artykule czytamy o tym, że cały czas nie ma kto wykonywać prac sezonowych

- wytłumaczyła Anna Senkara.

Dlatego też w kraju muszą cały czas lądować samoloty np. z obywatelami Rumunii, którzy są specjalnie zatrudniani chociażby do zbierania owoców.

Bez obchodów urodzin królowej

Ten rok będzie wyjątkowy również dla królowej Elżbiety II obchodzącej jutro 94. urodziny. Ze względu na panującą pandemię po raz pierwszy w trakcie swoje trwania nie będzie ich celebrowała podczas oficjalnych uroczystości.

Nie zagrzmią armaty tutaj w Londynie

- powiedziała w Londynie.

Decyzję taką podjęła sama królowa.

Zobacz także: 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.


Co sądzisz o tym artykule?
50
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0