Gorące tematy

Boris Johnson. Kim jest kontrowersyjny premier Wielkiej Brytanii?

Gorące tematy

Boris Johnson. Kim jest kontrowersyjny premier Wielkiej Brytanii?

Boris Johnson jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków w Wielkiej Brytanii. Sam porównuje siebie do Hulka z komiksów. A co sądzą o nim Londyńczycy? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Brytyjski historyk i polityk, Boris Johnson urodził się w 1964 roku w Nowym Jorku. W Stanach Zjednoczonych mieszkał jednak krótko, bo tylko 5 lat. Ma trójkę rodzeństwa, dwóch braci - Leo i Jo oraz siostrę Rachel.

>>> Zobacz także:

Karierę zawodową zaczynał jako dziennikarz, ale miewał problemy z utrzymaniem pracy. Kiedy pracował w The Times, został oskarżony o fabrykowanie faktów i powoływanie się na zdarzenia, które nie miały miejsca. Jego wiarygodność została wtedy bardzo nadszarpnięta.

Kariera polityczna Borisa Johnsona

W latach 2008-2016 był burmistrzem Londynu. Radził sobie na tym stanowisko na tyle dobrze, że był wybierany na kolejne kadencje.

Gdy był burmistrzem Londynu, potrafił zjednać sobie ludzi w tym wielokulturowym mieście.

- stwierdził biznesmen Filip Ślipaczek.

W 2016 roku Boris Johnson został ministrem spraw zagranicznych. Funkcję tę pełnił przez dwa lata w pierwszym gabinecie Theresy May. Od 2019 roku jest liderem Partii Konserwatywnej i premierem Wielkiej Brytanii. Jako zatwardziały zwolennik brexitu zapowiedział, że wyprowadzi swój kraj z Unii Europejskiej, z umową, czy bez. Co ciekawe, ojciec Borisa Johnsona, Stanley oraz trójka rodzeństwa są przeciwnikami wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.

Prywatne życie Borisa Johnsona

Prywatnie Boris Johnson ma za sobą dwa małżeństwa, a obecnie jest w nieformalnym związku z 31-letnią specjalistką ds. ochrony środowiska i public relations, Carrie Symonds, za co poddawany jest krytyce.

Kiedy wprowadzał się na Downing Street wszyscy się oburzali, zwłaszcza zwolennicy tradycyjnej brytyjskiej polityki, że podwójny rozwodnik z kochanką został premierem.

- powiedział korespondent Faktów TVN w Londynie. Maciej Woroch.

Przeciwnicy Johnsona wyśmiewają również jego ubiór i potarganą fryzurę, jednak medioznawcy uważają, że styl ten doskonale do niego pasuje.

Co sądzisz o tym artykule?
99
15
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0