Od 6 czerwca w Polsce po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa znowu mogą działać kina. Ich otwarcie nie było obowiązkowe i na taki krok zdecydowało się niewiele obiektów, głównie te najmniejsze. To jednak ma się zmienić, bo do startu w ten weekend szykują się multipleksy.  

Kina ponownie otwarte

Po małych kinach podwoje otwierają trzej giganci. Jako pierwsze filmy zacznie znowu wyświetlać Multikino. Podyktuje warunki batalii o kinomanów - pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta przypomina, że od 6 czerwca w Polsce mogą działać kina. Jak jednak zaznacza, ich otwarcie nie jest obowiązkowe i na taki krok zdecydowało się niewiele obiektów, głównie te najmniejsze, często prywatne, które nie są uzależnione od repertuaru ze studiów Hollywood. To jednak ma się zmienić, bo multipleksy szykują się - jak donosi "Rzeczpospolita" - do startu jeszcze w tym tygodniu.

Multipleksy - kiedy zostaną otwarte

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że jako pierwsze otwarte zostaną obiekty Multikina, kontrolowanego przez Vue International. 

Dane przekazane dystrybutorom filmów przez tę firmę wskazują, że seanse w pierwszych obiektach sieci odbędą się w piątek, 19 czerwca. Druga tura otwarć kin ma natomiast nastąpić tydzień później – 26 czerwca

- podaje "Rzeczpospolita". Zaznacza, przy tym, że informacji tych nie chciała skomentować rzeczniczka Multikina Natalia Kaleta- Nguyen.

3 lipca - jak zaznaczono - kina otworzy grupa Cineworld, która jest właścicielem sieci kin Cinema City

Także 3 lipca ruszą kina Helios  

- czytamy w gazecie.

Zobacz też:

"Polaków portret własny", czyli studencki dokument o pandemii: "To czas zmian, jesteśmy ciekawi, jak się zakończy" 

W te filmy na początku nikt nie wierzył. Dziś są kultowe. Sprawdź, jakie tytuły poleca Anna Wendzikowska

James Bond będzie miał dziecko? "To coś, czego wielbiciele nigdy by nie przewidzieli"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0