Gwiazdy

Miss Polonia 2017 uczy kobiety tańca na rurze. Agata Biernat: „Ludzi bardziej szokuje to, że tańczę na rurze, niż podnoszę ciężary”

„Miss Polonia 2017 trenerką w pole dance”, reporterka: Barbara Pasek

Gwiazdy

Miss Polonia 2017 uczy kobiety tańca na rurze. Agata Biernat: „Ludzi bardziej szokuje to, że tańczę na rurze, niż podnoszę ciężary”

„Miss Polonia 2017 trenerką w pole dance”, reporterka: Barbara Pasek

Agata Biernat w wieku 27 lat zdobyła tytuł Miss Polonia 2017. Od dzieciństwa jej pasją jest taniec. Dziś pracuje jako trenerka pole dance. W rozmowie z Barbarą Pasek opowiedziała o swoim życiu, pracy i tytule Miss. 

Taneczna pasja

Nim zdobyła tytuł Miss Polonia 2017 Agata Biernat trenowała taniec. Już w wieku 7 lat zaczęła uczęszczać na zajęcia, na których realizowała swoją pasję i rozwijała umiejętności.

Za każdym razem, jak ktoś mnie pyta: „Kim ty jesteś w ogóle?” to większość osób się spodziewa, że powiem Miss Polonia, ja odpowiadam, że tancerką, bo tańczę od 7 roku życia. Pole dance to jest ostatnia kategoria taneczna, która pojawiła się u mnie w życiu i szczerze mówiąc zaczęłam to robić na zasadzie zainteresowania ludzi. Tyle kobiet chce przychodzić na rurkę, że w którymś momencie zaczęłam tańczyć tylko pole dance 

– wyjaśniła Agata Biernat, Miss Polonia 2017.

Zapytana o to, czy nie bała się, że jej taniec będzie postrzegany przez pryzmat stereotypów, odpowiedziała:

Nigdy w życiu nie byłam w klubie nocnym. Teraz już się tego nie boję. Na początku, jak zaczęłam uczyć pole dance, to kobiety nie chciały być takie sexy w tym. One chciały, żeby to był taki fitness przy pionowym drążku obrotowym. Teraz już wszyscy mówią, że tańczą na rurze

Trening tańca na rurze

Na co dzień Biernat prowadzi zajęcia i warsztaty, a także organizuje spotkania z kobietami.

To nie są tylko zajęcia pole dance, tylko w ogóle takie rozmowy babskie i można przyjść potańczyć ze mną 

– wyjaśniła Miss Polonia.

Bardzo dużo dziewczyn, jak przychodzi na zajęcia, to mówią, że one nie dadzą rady, bo nie mają silnych rąk. Jak się trafi na odpowiedniego instruktora, to program nauki jest tak rozpisany, że nie ma opcji, żeby sobie ktoś nie poradził na pierwszych zajęciach. Nie zdarzyło mi się, żeby ktoś wyszedł z zajęć nie potrafiąc dalej nic 

– zauważyła.

Kiedy nie trenuje pole dance, Agata ćwiczy… podnoszenie ciężarów.

Lubię tak po męsku ćwiczyć. Tak konkretnie, że jak wychodzę z siłowni, to jestem po prostu nieprzytomna. Ludzi bardziej szokuje to, że tańczę na rurze, niż podnoszę ciężary

- wyznała Biernat.

To dzięki pasji do treningów poznała swojego obecnego partnera.

Mam wypieki, bo to świeża sprawa. Tajemnica. Przychodzimy czasem tu trenować 

– przyznała Miss Polonia.

Agata Biernat – kim jest?

Agata Biernat urodziła się w 1989 roku, w Zduńskiej Woli. Od dziecka trenowała taniec i akrobatykę. Biernat jest modelką i profesjonalną trenerką. Prowadzi zajęcia fitness oraz taneczne, w tym pole dance.

W 2017 roku zdobyła koronę Miss Polonia. Następnie reprezentowała Polskę w konkursie Miss World 2018.

Miss Polonia – konkurs

Konkurs Miss Polonia należy do najstarszych na świcie. Pierwsza edycja odbyła się w Warszawie w 1929 roku. Korona Miss otworzyła wielu laureatkom drogę do kariery i lepszego życia. Zwyciężczyniami konkursu były m. in.: Aneta Kręglicka i Paulina Krupińska-Karpiel.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Syn Małgorzaty Rozenek-Majdan stracił przypadkowo wiele pieniędzy! Gwiazda od razu postawiła na kontrolę dzieci

Joanna Brodzik szczerze o trudnym dzieciństwie. Nazywano ją bękartem

Robert Gawliński przeszedł metamorfozę. Fanka: "10 lat mniej! Nie poznałam!"

Co sądzisz o tym artykule?
86
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0