Newsy

W Chatce pod Śnieżnikiem znaleziono ciało turysty. "Mężczyźni spędzili w noc w górach. Jeden z nich nie dawał oznak życia"

Śnieżnik

Glim / Getty Images

Newsy

W Chatce pod Śnieżnikiem znaleziono ciało turysty. "Mężczyźni spędzili w noc w górach. Jeden z nich nie dawał oznak życia"

Śnieżnik

Glim / Getty Images

W Chatce położonej pod Śnieżkiem znaleziono zwłoki mężczyzny. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności jego śmierci. Akcja ratowników zajmujących się sprowadzeniem ciała trwała kilkanaście godzin.

Zwłoki mężczyzny w chatce pod Śnieżnikiem

Nie są znane przyczyny śmierci 37-letniego mężczyzny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zmarł nagle. O szczegóły sprawy dziennikarze portalu TVN24.pl zapytali prokuraturę.

- Mężczyzna był w towarzystwie dwóch kolegów. W trakcie ich pobytu przez to miejsce przewijali się także inni turyści. Mężczyźni spędzili w Chatce noc. Rano okazało się, że jeden z nich, 37-latek, nie daje oznak życia - powiedział Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. I dodał, że po wstępnych oględzinach nic nie wskazuje na to, by do śmierci 37-latka doszło w wyniku działania osób trzecich. Sekcję zaplanowano na wtorek.

Grupa Sudecka GOPR przetransportowała zwłoki mężczyzny

Ratownicy Sudeckiej Grupy GOPR przekazali w poniedziałek, że niedzielna akcja sprowadzenia zwłok mężczyzny z chatki pod Śnieżnikiem trwała kilkanaście godziny.

- Znaczne ilości świeżego śniegu, a także trudno dostępny teren, na którym położna jest Chatka, wymagały zaangażowania do działań ponad 15 ratowników. Wyprawa rozpoczęła się ok. godziny 9.30, zaś ostatnie związane z nią działania zakończyły się po godzinie 22.00 - napisali ratownicy na profilu Sudeckiej Grupy GOPR.

Dodali także, że póki co Chatka jest zamknięta dla turystów, a ograniczenia jej dostępności zostaną usunięte w najbliższy czwartek.

Chatka pod Śnieżnikiem - co to jest

Chatka, w której znaleziono ciało mężczyzny jest położona w masywie Śnieżnika (w Sudetach Wschodnich). Turyści wykorzystują ją do schronienia. Nie ma w niej personelu, a osoby tam przebywające muszą radzić sobie same, korzystając z pozostawionych tam sprzętów.

>>> Zobacz także:

Złodziej ukradł samochód z 4-latkiem w środku. Mężczyzna wrócił i nakrzyczał na matkę chłopca

Do kiedy potrwa lockdown w Polsce? Przedsiębiorcy już to wiedzą

Unia Europejska chce wprowadzić paszporty dla zaszczepionych. Czy Polski rząd popiera ten pomysł?

Zobacz także: Jak się przygotować i o czym pamiętać podczas zimowych wypraw w góry?

Źródło: TVN24 / PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
62
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0