Newsy

Mężczyzna wymachiwał maczetą na placu zabaw. Nie podobało mu się, że dzieci są głośno

Mężczyzna trzyma maczetę.

PhoThoughts/Getty Images

Newsy

Mężczyzna wymachiwał maczetą na placu zabaw. Nie podobało mu się, że dzieci są głośno

Mężczyzna trzyma maczetę.

PhoThoughts/Getty Images

81-latek uzbrojony w maczetę wtargnął na jeden z tarnobrzeskich placów zabaw. Narzędziem groził bawiącym się tam dzieciom i jednej z matek. Powodem jego zachowania miał być hałas. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. 

Policjanci z Podkarpacia zatrzymali 81-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który przyszedł na plac zabaw z maczetą, groził dzieciom i jednej z matek. Mężczyźnie nie spodobało się, że chłopcy grali w piłkę i hałasowali. Na szczęście nikomu nic się niestało – poinformowała w czwartek podkarpacka policja.

Tarnobrzeg. Mężczyzna groził dzieciom maczetą 

Jak podali funkcjonariusze, zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który na plac zabaw wszedł z maczetą, policjanci otrzymali w miniony poniedziałek, po godz. 18.

Na miejscu mundurowi zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 81-letni mieszkaniec tarnobrzeskiego osiedla Serbinów. Mężczyzna był trzeźwy.

- Z ustaleń świadków wynikało, że senior przyszedł z maczetą na plac zabaw i wykrzykiwał groźby pod adresem chłopców, którzy grali w piłkę. Agresja seniora i trzymany w ręku przedmiot spowodowały, że dzieci przestały się bawić i wybiegły z placu zabaw – czytamy w notatce policyjnej.

81-latek z maczetą zatrzymany 

Świadkiem zdarzenia była jedna z matek dzieci, która zawiadomiła policjantów. Wówczas 81-latek zaczął do niej krzyczeć, machając w jej kierunku maczetą. Po całym zajściu mężczyzna schował maczetę do zaparkowanego auta.

Policjanci po przyjeździe na miejsce zabezpieczyli niebezpieczne narzędzie, a mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Prokurator zastosował wobec podejrzanego m.in. dozór policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Teraz o dalszym losie 81-latka zdecyduje sąd. 

Zobacz wideo: 68-latek biegał po Londynie w majtkach i wymachiwał maczetą. Został aresztowany 

Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
0
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0