Zwierzęta

Zabawki domowej roboty - jak je zrobić? Mieszkańcy domu Wielkiego Brata przygotowali prezenty dla psów 

Zobacz film: Psie prezenty dla schroniska w Łowiczu. Źródło: Dzień Dobry TVN 

Zwierzęta

Zabawki domowej roboty - jak je zrobić? Mieszkańcy domu Wielkiego Brata przygotowali prezenty dla psów 

Zobacz film: Psie prezenty dla schroniska w Łowiczu. Źródło: Dzień Dobry TVN 

Maty węchowe przygotowane przez mieszkańców domu Wielkiego Brata. Gabi Drzewiecka osobiście dostarczyła prezenty do schroniska w Łowiczu. Różnego rodzaju zabawki na smakołyki są dla psa nie tylko dobrą zabawą, ale przede wszystkim służą do treningu umysłowego i nauki. Pobudzają intelekt, rozwijają inteligencję i są urozmaiceniem zabaw z właścicielem. Zabawki edukacyjne dla psa można w prosty sposób wykonać samodzielnie w domu.

Zabawki dla psa na smakołyki

Sposobem na urozmaicenie zabawy psu, pobudzenie jego inteligencji i zmysłu węchu są zabawki na smakołyki . Najczęściej wyglądają jak zwykłe gumowe piłki, kości lub gryzaki. Mają jednak niewielkie otwory, w których należy umieścić przysmaki. Ich wydobycie wymaga od psa cierpliwości i myślenia przyczynowo-skutkowego. Smakołyk wypada na zewnątrz dopiero po wykonaniu odpowiedniego ruchu , po nacisku lub przeprowadzeniu go przez łatwy labirynt.

Sklepy zoologiczne oferują zabawki na smakołyki dla psa z różnym poziomem trudności. Zabawę należy rozpocząć od niezbyt skomplikowanej, aby pupil zrozumiał zasady, a następnie korzystać z coraz trudniejszych, aby bardziej go stymulować.

>>> Zobacz też: Pies, który uratował swoją panią. Jak wychować psa obrońcę?

Zabawki dla psa domowej roboty

Zabawki edukacyjne dla psa nie wymagają dużego nakładu finansowego, ponieważ w prosty sposób można wykonać je samodzielnie w domu . Wystarczy tylko odrobina chęci, kreatywność i materiały.

1. Mata węchowa dla psa

Do wykonania maty węchowej dla psa potrzebna jest gumowa wycieraczka z otworami, stare ubrania z miękkiego materiału (najlepiej sprawdzi się polar) i nożyczki. Tkaninę należy pociąć na kilkadziesiąt pasków o wymiarach 20 na 6 cm, a następnie zawiązać je przez otwory w wycieraczce.

2. Pudełko na smakołyki

Trzeba przygotować niewielkie kartonowe pudełko i nożyczki. W kartonie należy wyciąć kilka niewielkich otworów, przez które będą wypadały przysmaki.

3. Tunele na przysmaki

Do wykonania zabawki na smakołyki potrzebne jest kartonowe pudełko po butach i kilka rolek po papierze toaletowym. Rolki należy umieścić pionowo w pudełku, tak aby wypełniły całą przestrzeń, i umieścić w niektórych z nich przysmaki dla psa.

4. Smakołyki zaplątane w supeł

Do wykonania zabawki potrzebne są dwa swetry i kilka przysmaków. Jeden ze swetrów należy rozłożyć płasko na podłodze i rozrzucić na nim smakołyki. Następnie złożyć go, jeszcze raz posypać smakołykami i związać (ale nie ciasno) drugim swetrem. Rozwiązanie takiego supła i wydobycie z niego jedzenia zajmie psa na dłuższą chwilę.

>>> Zobacz też: Jak karmić psa – co powinien jeść pies i ile razy dziennie go karmić? Jak pomóc psu z nadwagą?

Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0