Rozrywka

Małżeństwo śpiewająco zachęca do szczepień przeciw COVID-19. "Weź zastrzyki dwa"

Rozrywka

Małżeństwo śpiewająco zachęca do szczepień przeciw COVID-19. "Weź zastrzyki dwa"

Szczepienia na COVID-19 wzbudzają niemałe kontrowersje z wielu powodów. Andrzej i Dorota Jankiewiczowie podeszli do tego tematu muzycznie. Czy ich utwór stanie się hitem pandemii?

Pandemia to trudny czas dla wielu branż. Przez obostrzenia cierpi między innymi środowisko artystyczne. Zamknięte kina i teatry czy odwołane koncerty poważnie uszczupliły budżet wielu ludziom kultury. Jak na razie nie wiadomo, kiedy wrócimy do upragnionej normalności, dlatego artyści nie zapadają w zimowy sen i dostarczają rozrywki z domów.

Małżeństwo, które rozumie się śpiewająco

Andrzej i Dorota Jankiewiczowie z Wrocławia są śpiewakami operowymi. Od lockdownu para miała okazję dać zaledwie kilka koncertów na żywo. Z miłości do występowania stworzyli jednak Domowy Salonik Muzyczny. To z niego łączą się ze swoimi odbiorcami. Artyści nie ukrywają, że śpiewanie online to nie to samo, co koncert w sali, ale widać, że i z takich występów czerpią radość.

- Żeby mieć kontakt z publicznością żona wpadła na pomysł aby stworzyć Domowy Salonik Muzyczny i stąd mieć kontakt z publicznością. Nie jest to to samo, co bezpośredni kontakt, ale jest - tłumaczy pan Andrzej.

"Weź zastrzyki dwa"

Państwo Jankiewiczowie nie tylko śpiewają, ale też tworzą autorskie piosenki. W Dzień Dobry TVN zaprezentowali swój najnowszy utwór zatytułowany "Weź zastrzyki dwa". W ten sposób małżeństwo chce przekonać niezdecydowanych do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

- Mąż napisał tekst, a ja byłam jego muzą - uściśla pani Dorota.

Próby do występu trwały od 6 rano. Para nie zapomniała również o strojach, które przywodzą na myśl koncerty operowe. Pełen profesjonalizm!

Sprawdź, jak brzmi piosenka "Weź zastrzyki dwa" w naszym materiale wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Reporter: Robert Stockinger
Co sądzisz o tym artykule?
70
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0