Gwiazdy

Legendarny chorwacki zespół przygotował wyjątkową wersję przeboju Bon Jovi. Tak świętuje swój jubileusz

2CELLOS

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Legendarny chorwacki zespół przygotował wyjątkową wersję przeboju Bon Jovi. Tak świętuje swój jubileusz

2CELLOS

Dzień Dobry TVN

Z okazji 10. rocznicy istnienia 2Cellos, legendarny chorwacki duet wiolonczelistów postanowił przygotować dla fanów nie lada niespodziankę. Muzycy zaprezentowali własną aranżację jednego z największych przebojów zespołu Bon Jovi "Livin’ on a prayer". Posłuchajcie, jak niesamowicie brzmi nowa, instrumentalna wersja tego hitu.

2Cellos – zespół o unikalnym stylu

2Cellos to duet chorwackich wiolonczelistów, którzy znaleźli nietypowy sposób na autorskie aranżacje znanych na całym świecie utworów. Muzycy to przedstawiciele unikalnego stylu muzycznego, który łączy w sobie zarówno muzykę klasyczną, jak i muzykę filmową, pop oraz rock. 

Na koncertach Luka i Stjepan potrafią zaskoczyć publikę utworami Bacha czy Vivaldiego, przeplatając je zdecydowanie odmiennym rockiem. Jednak to właśnie ta zmienność i nieprzewidywalność artystów przyciąga pod scenę tłumy. Podczas ostatniego amerykańskiego tournée, zespół zagrał 28 koncertów, na które przyszło 150 000 widzów.

Artyści na swoim koncie mają występy w Radio City Music Hall w Nowym Yorku, Royal Albert Hall w Londynie oraz Sydney Opera House w Australii. Wstępowali również ze znanymi osobistościami branży muzycznej m.in. ze Stevenem Tylerem, Andrea Bocellim, Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age, Georgem Michaelem, a także dwukrotnie wyruszyli w trasę koncertową z Eltonem Johnem.

Niespodzianka dla fanów 

Z okazji swojego 10-lecia muzycy postanowili przygotować dla fanów coś wystrzałowego. Artyści zdecydowali, że podejmą wyzwanie i stworzą własną interpretację instrumentalną utworu "Livin’ on a prayer". To singiel zespołu Bon Jovi, który dziś jest uznawany za klasyk muzyki rockowej i jest bardzo ważną pozycją w bogatej dyskografii zespołu. 

- Utwór ma mistyczne intro, które doskonale brzmi na wiolonczeli. Reszta stanowiła wyzwanie, ale na pewno podczas naszych koncertów na żywo ludzie będą śpiewać... - mówią muzycy. 

Zobacz wideo: Wiolonczele w rockowym wydaniu - zaskakująca mieszanka muzyczna

Zobacz także:

Budka Suflera w hołdzie Romualdowi Lipko. "Wiedział, że muzyka to jedyne, co po nim pozostanie"

Carla Bruni wraca z nową płytą: "Muzyka jest dla mnie schronem"

Andrzej Piaseczny niedługo skończy 50 lat, zachwyca fanów muzyką i ciałem. "Forma fizyczna jest u mnie bardzo płynna"

Co sądzisz o tym artykule?
61
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0