Gwiazdy

Księżniczka Charlotte chodzi do szkoły, która zabrania mieć przyjaciół? Psycholog: "Żeby żadne dziecko nie doświadczało izolacji od grupy"

Gwiazdy

Księżniczka Charlotte chodzi do szkoły, która zabrania mieć przyjaciół? Psycholog: "Żeby żadne dziecko nie doświadczało izolacji od grupy"

Księżniczka Charlotte poszła do szkoły. Córka księżnej Kate i księcia Williama i wnuczka Elżbiety II  w wieku 4 lat stała się uczennicą w elitarnej placówce Thomas's Battersea. Zasady w tej angielskiej szkole mogą się jednać wydawać...specyficzne. Szczególne zainteresowanie mediów wzbudził zakaz posiadania jednego, najlepszego przyjaciela. W studiu Dzień Dobry TVN sprawę komentowały: aktorka Monika Mrozowska, mama trójki dzieci, jej córka Jagódka, lat 9, Krzysztof Skórzyński, dziennikarz i ojciec trójki dzieci oraz Aleksandra Piotrowska, psycholog.

Zobacz także: Księżna Kate w czwartej ciąży? Księżniczka Charlotte wygadała się w szkole...

Księżniczka Charlotte: w szkole bez przyjaciół?

Córka Kate i Williama od 5 września uczy się w prestiżowej placówce, Thomas's Battersea School. Od dwóch lat chodzi do niej jej starszy brat, książę George. Szkoła ma jednak dość nietypową zasadę - wszyscy uczniowie muszą być wobec się uprzejmi. Każde dziecko powinno być równo traktowane - nikt nie może się poczuć pominięty, niechciany i mniej lubiany.  Żadne dziecko nie może wyróżniać innego na tle pozostałych, dlatego nie mogą mieć tego jednego lub kilku najlepszych przyjaciół.

Więcej:

Czy szkoła bez przyjaciół to dobry pomysł?

Zasady panujące w placówce Thomas's Battersea wydają się dość kontrowersyjne. Nie brakuje jej zwolenników jak i przeciwników.  Jedni ją popierają, twierdząc że szkoła ma rację. Inni sądzą, że brak najlepszego przyjaciela sprawia, że dziecko staje się samotne.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Piszcie w komentarzach.

Zobacz film: Szkoła filmowa bez tajemnic. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
52
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
15.09.2019
Mk
Do Magda
nie rozumiesz... można kogoś lubić bardziej ale te dzieci uczą kultury której brakuje nawet wielu dorosłym.. chodzi o to by kogoś nie faworyzowac bo to oznacza gorsze traktowanie innego człowieka
10.09.2019
Magda
Głupota. Nie da się lubić wszystkich - zawsze się kogoś lubi bardziej.