Gorące tematy

Jakie prawa mają rodzice w szkole? Odpowiada mecenas Eliza Kuna

Gorące tematy

Jakie prawa mają rodzice w szkole? Odpowiada mecenas Eliza Kuna

Czego rodzice mogą wymagać od szkoły? Jakie obowiązki ma dyrektor placówki edukacyjnej? Na pytania rodziców odpowiadała prawniczka Eliza Kuna. O co pytano najczęściej?

Rejestr zadań dyrektora szkoły czy innej placówki oświatowej jest bardzo obszerny. Obowiązki dyrektora wynikają z ustawy o systemie oświaty, Karty Nauczyciela i wielu, wielu rozporządzeń. Jednak rodzice nie zawsze wiedzą, jak wiele praw im przysługuje i z jakimi problemami mogą zwrócić się do dyrekcji szkoły.

Gościem Dzień Dobry TVN była Eliza Kuna, prawniczka, która odpowiadała na czacie na pytania naszych widzów, chcących poznać lepiej prawa, które przysługują rodzicom wobec szkoły, zwłaszcza w kontekście chaosu i przepełnienia, które stały się rzeczywistością w polskiej edukacji. Czy rodzice mogą pozwać szkołę? Co mają zrobić, gdy boją się o bezpieczeństwo dziecka w szkole?

>>>Przeczytaj zapis czatu z mecenas Elizą Kuną<<<

O co najczęściej pytali rodzice?

  • Dużo było pytań o dietę dzieci. Czy szkoła ma obowiązek zapewnić dietę wegańską? Tylko wtedy gdy są wskazania lekarskie.
  • Wiele pytań dotyczyło agresji między dziećmi. Jaką odpowiedzialność ponosi w takich przypadkach szkoła? Szkoła ma wiele instrumentów, by wywrzeć wpływ na agresywnego ucznia.
  • Pisali także dyrektorzy szkół, zachęcając, by we wszystkich spornych czy trudnych sprawach, dotyczących planu lekcji czy innych problemów wynikających z przepełnienia szkoły w pierwszej kolejności zgłaszać swoje zastrzeżenia dyrekcji szkoły.
Co sądzisz o tym artykule?
72
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0