Gorące tematy

Koronawirus na pogrzebie Zofii Karpiel Bułecki. Sanepid szuka żałobników

Zofia Karpiel Bułecka

Dzień Dobry TVN

Gorące tematy

Koronawirus na pogrzebie Zofii Karpiel Bułecki. Sanepid szuka żałobników

Zofia Karpiel Bułecka

Dzień Dobry TVN

2 lipca 2020 r. tłumy osób żegnały w Zakopanem legendę Podhala, Zofię Karpiel Bułeckę. Niestety jedna z nich okazała się zakażona koronawirusem. Sanepid prosi o kontakt wszystkich, którzy brali udział w uroczystości.

Pogrzeb Zofii Karpiel Bułecki

Zofia Karpiel Bułecka została pochowana na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, a nabożeństwo żałobne miało miejsce w kościółku przy ul. Kościeliskiej.

W pogrzebie wzięło bardzo wiele osób, w tym liczna rodzina zmarłej, a także jej przyjaciele. Na uroczystości nie zabrakło także gwiazd, które ceniły słynną góralkę. Wśród nich znaleźli się wokoalistka Kayah, była snowboardzistka, a obecnie posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak, projektant mody Tomasz Ossoliński i himalaista Grzegorz Bargiel. Trumnę babci odprowadził Staszek Karpiel-Bułecka, a za nim szedł Sebastian Karpiel-Bułecka, którego pani Zofia nazywała drugim synem.

Koronawirus na pogrzebie Zofii Karpiel Bułecki

Jak poinformował portal 24tp.pl, jeden z żałobników, który brał udział w modlitwach, odbierał kondolencje i uczestniczył w stypie był zakażony koronawirusem. W związku z tym sanepid apeluje o zgłaszanie się wszystkich, którzy brali udział w uroczystościach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt osoby, które w dniu 2 lipca 2020 r. brały udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel - Bułecki na Pęksowym Brzysku w Zakopanem, w modlitwach przed pogrzebem w domu zmarłej oraz w przyjęciu zorganizowanym po pogrzebie "Stypie" na numery telefonu:

503 677 313, 690 288 554 do godz. 23.00

oraz 18 20 68 697 od godz. 7.30 do 18.00

Zofia Karpiel Bułecka - niezwykle barwna osoba, znana na całym Podhalu

Zofia Karpiel Bułecka była legendą Podhala. Bez niej nie mogła się też odbyć żadna impreza kulturalna w Zakopanem czy wesele. Prowadziła na zakopiańskich Lipkach mały pensjonat i szałas - karczmę regionalną. W jej domu gościły bardzo znane osoby, na przykład wokalistka Maryla Rodowicz, Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy kierowca rajdowy Rafał Sonik.

Pani Zofia urodziła dwójkę dzieci. Była babcią wokalisty Future Folk - Staszka Karpiela Bułecki, natomiast lider Zakopower, Sebastian Karpiel Bułecka był jej wychowankiem.

Znana góralka lubiła podróżować. Odwiedziła Stany Zjednoczone, wszystkie kraje Europy, Meksyk i Egipt. W Austrii, Francji i Rumuni jeździła na nartach, a w Nepalu wybrała się na treking.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy Doroty Wellman z Zofią Karpiel Bułecką.

>>> Zobacz także:

Wspólna pasja Staszka i Sebastiana Karpieli-Bułecków. "Prawdziwi mężczyźni muszą poczuć huk silnika"

Paulina Krupińska-Karpiel obchodzi 33. urodziny! "Jestem wdzięczna za te wszystkie lata"

Paulina Krupińska-Karpiel przeszła subtelną metamorfozę. „Wyjście do fryzjera – luksusowa sprawa”

Co sądzisz o tym artykule?
55
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0