Trendy modowe

Kolekcja Natashy Pavluchenko podbiła Rzym. Jej modą zachwycił się sam biskup

Trendy modowe

Kolekcja Natashy Pavluchenko podbiła Rzym. Jej modą zachwycił się sam biskup

Natasha Pavluchenko pojechała do Włoch, aby - obok takich kreatorów mody - jak Fausto Sarli, Renato Balestra czy Jean Paul Gaultier, zaprezentować swoją niezwykłą kolekcję. Nowy projekt artystki był zainspirowany zabytkowymi wzorami z włoskich ołtarzy pochodzących z regionu Matera i zebrał doskonałe recenzje.

Natasha Pavluchenko jest projektantką mody o dużej renomie. W swoich projektach łączy wysokiej jakości wzornictwo z obiektami codziennego użytku oraz przełamuje różnorodne konwencje.

Rozwój kariery

Natasha Pavluchenko zainteresowała się modą dość wcześnie, a swoje inspiracje czerpała z pracy pradziadka – który z sukcesem prowadził pracownię krawiecką na warszawskim Starym Mieście jeszcze przed I wojną światową.

Swoją pierwszą kolekcję stworzyła w wieku 17 lat. Po ukończeniu studiów w zakresie projektowania mody w Instytucie Wiedzy Współczesnej w Mińsku, z wielką determinacją podjęła dalsze kroki w świecie mody. Pierwsze sukcesy pojawiły się już w 2001 roku - to wtedy Natasha otrzymała główną nagrodę w międzynarodowym konkursie Smirnoff Fashion Awards w Moskwie, co umożliwiło przedstawienie jej projektów podczas CPD Signature – International Fashion Show w Düsseldorfie w 2002 r. Trzy lata potem otrzymała kolejne wyróżnienie – wygrała w konkursie dla młodych projektantów – Oscary New Look 2005. Od tego czasu jej kolekcje są pokazywane nie tylko w Polsce, ale także w Portugalii, Rosji, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech.

Sukces we Włoszech

W połowie stycznia tego roku Natasha wyjechała do Italii, aby podczas Alta Roma Alta Moda zaprezentować swój niezwykły projekt zainspirowany przepięknymi i wyjątkowymi ołtarzami, które znajdują się w miasteczku Tursi we włoskim regionie Matera. Kolekcja zebrała doskonałe recenzje. Z uznaniem wyrażali się o niej nie tylko inni projektanci, ale także politycy i duchowni. Jeden z tamtejszych biskupów tak był nią zachwycony, że pozwolił projektantce wykorzystać ornamenty z innych ołtarzy, niedostępnych dla turystów.

Powiedział, że to jest ogromny zaszczyt, że dziedzictwo narodowe Włochów, to co kochają najbardziej, to co ukrywają możemy pokazać w sposób artystyczny, na poważnym wybiegu dla publiczności, która kocha sztukę

- zdradziła Natasha.

To pierwszy projekt artystki, który nie jest komercyjny i wpisany w panujące trendy modowe.

Gratulujemy Natashy i życzymy dalszych sukcesów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Źródło: www.neocouture.com |
Co sądzisz o tym artykule?
72
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0