Moda i Uroda

Ela Żubrowska. Projektantka biżuterii, którą pokochały Francuzki 

Moda i Uroda

Ela Żubrowska. Projektantka biżuterii, którą pokochały Francuzki 

Ela Żubrowska urodziła się w Krakowie, ale to Paryż nazywa miastem swojego serca. Rok temu stworzyła autorską markę biżuterii, w której rozkochały się Francuzki. Tworzy skarby przypominające królewskie klejnoty. 

Biżuteryjne mini rzeźby

Dorastała w warsztacie swojego ojca, konserwatora dzieł sztuki. Już jako nastolatka nauczyła się technik polerowania, szlifowania i złocenia oraz czerpała swoje pierwsze inspiracje.

Ona wyrosła w pięknie. Była w Luwrze parę razy w miesiącu. Zassała tego piękna jako dziecko bardzo dużo i teraz można powiedzieć, że jest ekspertem od piękna – powiedziała przyjaciółka Eli, Lara Gessler.

Rodzinna pracownia

Zanim stała się projektantką biżuterii i otworzyła swoją markę w Paryżu, przez wiele lat zajmowała się fotografią. Bardzo często współpracowała z tatą przy tworzeniu dokumentacji, fotografii pod katalogi. Biżuterię tworzyła wówczas wyłącznie dla siebie. Gdy któregoś razu wpadła jej w ręce dekoracyjna aplikacja pochodząca z zabytkowego mebla, Ela postanowiła stworzyć z jej odlewu bransoletkę.

Jej projekty to uniwersalne ozdoby inspirowane sztuką dawną. Antyczne elementy i klasyczna estetyka łączą się w duchu nowoczesności. Jej biżuteria zaprojektowana została zmyślą o dumnych i niezależnych kobietach.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Jak wyczyścić srebro i złoto? Skuteczne sposoby na odświeżenie biżuterii 

Vasina. Polka wśród 12 najlepszych młodych projektantów świata

Piotr Stokłosa. Uchwycić piękno!

Co sądzisz o tym artykule?
72
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0