Gwiazdy

Piotr Stokłosa. Uchwycić piękno!

Gwiazdy

Piotr Stokłosa. Uchwycić piękno!

Nie jest łatwo zawojować świat mody, a już na pewno nie w jego epicentrum – Paryżu. Wśród nielicznych, którym się to udało, znalazł się pochodzący z Krakowa fotograf Piotr Stokłosa. 

Jeden z najbardziej cenionych obecnie fotografów w Paryżu, zaczynał jako asystent Karla Dickensona, do którego sam zgłosił się po pracę. Pomimo braku znajomości języka, jego niekonwencjonalne pomysły i dbałość o detale pomogły mu wybić się na niezwykle konkurencyjnym paryskim rynku fotografii reklamowej. Jego specjalnością jest martwa natura, co zagwarantowało mu współpracę z takimi markami jak Celine, Dior czy Chanel.

Na planie nowego filmu beauty rozmawiała z nim Anna Kalczyńska, której opowiedział o powierzonym mu zadaniu, którym jest jak najlepiej sfotografować produkt.

Najważniejszy Lagerfeld

Regularnie zapraszany do współpracy z francuskim magazynem Narcisse, ukazującą się dwa razy w roku biblią inspiracji świata mody, urody i sztuki, tworzy zdjęcia nie podporządkujące się konwencjom świata urody. Niemniej jednak, za jedno z najważniejszych w swojej karierze uważa zdjęcie Karla Lagerfelda, które zrobił w trakcie udzielanego przez niego wywiadu. Fotografia trafiła później na łamy wielu edycji Vogue’a, a także innych magazynów modowych.

Plany na przyszłość

Zapytany o swoje zawodowe marzenia, stwierdza że chciałby dalej robić to, co dotychczas – pracować w swojej estetyce i cieszyć się uznaniem klientów i współpracowników.

Zobacz też:

Mary McCartney. Co robi córka sławnego Beatelsa?

Krystyna Varanka. Polska fotograf, która pracowała dla królowej Elżbiety II

Fotografia artystyczna – pomysły na artystyczne zdjęcia

Co sądzisz o tym artykule?
61
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0