Styl Życia

Karolina Wolińska surfuje zimą w Bałtyku, nie poszła w ślady znanego brata Dawida. "On mi zabrał walory estetyczne, a ja mu sportowe"

Styl Życia

Karolina Wolińska surfuje zimą w Bałtyku, nie poszła w ślady znanego brata Dawida. "On mi zabrał walory estetyczne, a ja mu sportowe"

Karolina Wolińska słynie z robienia rzeczy ekstremalnych.  W Dzień Dobry TVN nie tylko opowiedziała o surfowaniu zimą, ale też pokazała, jak to wygląda w praktyce. Zdradziła nam także, że na zimowe spotkanie z morzem usiłuje namówić swojego brata, projektanta Dawida Wolińskiego. 

Karolina Wolińska i jej zimowe surfowanie  

Reprezentantka i wielokrotna mistrzyni Polski opowiedziała nam o swojej ogromnej pasji do wody. Minusowe temperatury nie są jej straszne. Aktualnie można zobaczyć ją w Bałtyku, gdzie nawet zima nie jest w stanie jej zrazić.

- Można surfować na Bałtyku cały rok. Teraz to ekstremalne przeżycie, ale da radę  - zapewniła Karolina Wolińska. 

Jak przygotować się do surfingu zimą?

Siostra Dawida Wolińskiego radzi, by - zanim wskoczymy do zimnej wody - wybrać odpowiedni strój.  

- Wiatr sprawia, że odczuwalna temperatura jest niższa. Ciepła pianka, najlepiej z kapturem, buty do tego grube i oczywiście rękawice - wyliczała zawodniczka.

- Ta pianka w najbardziej wychładzających miejscach ma 6 mm. Najbardziej marznie twarz. Polecam nasmarować się grubą warstwą kremu i jest OK -  dodała surferka.

Zamiłowanie do wody 

Karolina Wolińska nie poszła w ślady brata. Bardziej od mody kręci ją bowiem sport.

- Od dziecka uwielbiałam wodę. Dawid zresztą też. Wszyscy się śmieją, że on mi zabrał walory estetyczne, a ja mu sportowe - stwierdziła sportsmenka.

- Jako dziecko pokochałam pływanie na windsurfingu. Zostawiłam żagiel w piwnicy i teraz pływam tylko na surfingu. To piękny sport, ale trudny - zaznaczyła nasza rozmówczyni.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Agata Zjawińska
Co sądzisz o tym artykule?
49
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0