Gwiazdy

Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala: "Komisarz Ryba wraca do akcji!"

Kamil Piklikiewicz / East News

Kamil Piklikiewicz / East News

Gwiazdy

Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala: "Komisarz Ryba wraca do akcji!"

Kamil Piklikiewicz / East News

Kamil Piklikiewicz / East News

Jerzy Stuhr po dwóch tygodniach opuścił Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Taką informację przekazała rodzina aktora. Artysta miał udar mózgu. - Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali - podkreśla żona aktora. Zobacz zdjęcie, które opublikowała córka Marianna.  

Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala

Jerzy Stuhr opuścił Szpital Uniwersytecki w Krakowie i czuje się dużo lepiej. Dwa tygodnie aktor doznał udaru mózgu.

Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi szpitalnemu za wspaniałą opiekę oraz wszystkim, którzy nas wspierali i okazali nam serdeczność

– podkreśliła rodzina.

Jak przekazała żona aktora Barbara Stuhr, jej mąż wychodzi z bardzo ciężkiego stanu nadzwyczaj dobrze, co - według lekarzy - jest wynikiem błyskawicznie udzielonej pomocy.

Ze swojej strony wyrażamy najwyższy podziw i podziękowania dla: załogi karetki z Rabki, personelu szpitala w Nowym Targu za wspaniałą decyzję i pomoc oraz za bardzo profesjonalną, serdeczną opiekę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Cały personel od salowych przez pielęgniarki i nadzwyczajnych, budzących zaufanie lekarzy zasługuje na wyrazy najgłębszego szacunku i podziękowania od nas

– zaznaczyła Barbara Stuhr.

Podziękowanie dla wszystkich, którzy pomagali Jerzemu Stuhrowi w trudnych dniach, przekazał  także jego syn Maciej.

Ponieważ mój Tato nie dorobił się póki co Facebooka, w jego i rodziny imieniu bardzo pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w ostatnich tygodniach! Ekipie ratunkowej z Rabki, szpitalowi w Nowym Targu oraz szpitalowi w Prokocimiu za fantastyczną, szybką i profesjonalną pomoc. Każdej pielęgniarce, oddziałowym, ratownikom i fizjoterapeutom oraz oczywiście lekarzom wielkie dzięki i brawa dla Was! Dziękujemy z całego serca!

- napisał Maciej Stuhr na Facebooku. 

Jednocześnie przekazał kilka rad dla osób, których bliscy znajdą się w podobnej sytuacji.

W przypadku udaru mózgu, absolutnie kluczowe są pierwsze godziny. Jeśli niepokoi Was stan kogoś w Waszym otoczeniu, jeśli utrudniony jest kontakt, człowiek nagle inaczej reaguje, nie potrafi wyciągnąć ręki, wskazać czegoś palcem, dotknąć sobie czubka nosa - nie zastanawiacie się, wzywajcie karetkę. Nie dzwońcie po wujka Mietka, który jest lekarzem, nie wieźcie autem pacjenta do szpitala- dzwońcie na 112. To najlepszy rodzaj pomocy, który taki człowiek może otrzymać!
Jeszcze raz dziękujemy, także za wszystkie ciepłe słowa, które do nas nieustannie napływały! Serdecznie pozdrawiamy! Komisarz Ryba wraca do akcji!

- dodał aktor. 

Córka Jerzego Stuhra Marianna opublikowała zdjęcie ze swoim ojcem. 

Facebook.com/Łukasz Maciejewski

Jerzy Stuhr - kłopoty ze zdrowiem

Aktor wcześniej miał zawał, a w 2011 roku zmagał się z rakiem krtani – udało mu się pokonać chorobę. Zaangażował się w kampanie na rzecz leczenia nowotworów i wspierania pacjentów onkologicznych. Wraz z żoną Barbarą jest jednym ze współzałożycieli, a zarazem ambasadorem działającego od ponad 20 lat w Krakowie Stowarzyszenia Unicorn.

Jerzy Stuhr - aktor, reżyser i pedagog, były rektor krakowskiej PWST – stworzył wiele wybitnych kreacji teatralnych i filmowych w kraju i za granicą. W Starym Teatrze grał w spektaklach reżyserowanych m.in. przez Andrzeja Wajdę, Konrada Swinarskiego, Jerzego Jarockiego, Jerzego Grzegorzewskiego. 

Stworzył wiele niezapomnianych kreacji filmowych m.in. w "Wodzireju" Feliksa Falka, "Bez znieczulenia" Andrzeja Wajdy, "Seksmisji" Juliusza Machulskiego oraz w filmach Krzysztofa Kieślowskiego. Sam także reżyseruje w teatrze i na dużym ekranie. 

Podczas 20. gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 Jerzy Stuhr odebrał nagrodę za osiągnięcia życia. - Czasem pamiętam bardziej role, które mi się nie udały. Więcej trudu i męki kosztowały mnie te, z którymi nie szło mi tak, jak na skrzydłach - mówił wtedy aktor. Obejrzyj wywiad:

x-news 

Zobacz też:

Jerzy Stuhr o Macieju: "Jak karny aktor musi wykonywać polecenia reżysera"

Jerzy Stuhr o roli życia

Jerzy Stuhr razem z córką napisał książkę dla dzieci

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
82
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0