Styl Życia

Jak wygląda życie erotyczne ptaków? "Są wzrokowcami tak jak my"

Styl Życia

Jak wygląda życie erotyczne ptaków? "Są wzrokowcami tak jak my"

Z najnowszej książki "Tajemnice ptasiej alkowy" autorstwa dyrektora warszawskiego zoo, Andrzeja Kruszewicza, dowiemy się m.in. tego, że ptaki dobierają się w pary podobnie jak ludzie. Okazuje się jednak, że to samica wybiera samca, a nie na odwrót.

Międzynarodowy Dzień Ptaków

Każdego roku na początku kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. Z tej okazji nasz reporter Bartek Jędrzejak spotkał się z dyrektorem warszawskiego zoo, by pomówić o życiu intymnym tych stworzeń. 

- Są wzrokowcami tak jak my. Samica dokonuje wyboru samca. Musi być atrakcyjny, a ta atrakcyjność zawsze oznacza coś innego. Czasem jest tak, że samiec ma świadomość własnej jakości -  mówił dr Andrzej Kruszewicz. 

- Pawi ogon nie chroni przed deszczem, nie pomaga zdobyć pożywienia. To jest odpowiednik kabrioletu z dużym przyspieszeniem. Taki samochód nie służy do wożenia dziecka. Tak samo ten ogon - służy do tego, by zaimponować samicy - dodał. 

"Tajemnice ptasiej alkowy" - o czym jest książka?

W swojej publikacji Andrzej Kruszewicz, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, uchyla przed czytelnikiem rąbka tajemnicy w odniesieniu do pierzastych mieszkańców ogrodów i parków, zapraszając równocześnie do czynienia kolejnych, samodzielnych obserwacji. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Reporter: Bartek Jędrzejak
Co sądzisz o tym artykule?
86
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0