Styl Życia

Jak gry edukacyjne wpływają na rozwój dzieci? Wyjaśnia ekspertka "Kapitana Nauki"

Styl Życia

Jak gry edukacyjne wpływają na rozwój dzieci? Wyjaśnia ekspertka "Kapitana Nauki"

Kompetencje cyfrowe, myślenie logiczne, rozwój emocjonalny – jak rozwijać u dziecka cechy przyszłości, aby ułatwić mu wejście w dorosłość? Z pomocą przychodzą gry planszowe, które okazują się nieocenione w edukacji. Paulina Mierzejewska, ekspertka "Kapitana Nauki" i psycholog dziecięca opowiedziała o ich wpływie na rozwój dzieci. 

Dzieci uczą się przez gry

"Kapitan Nauka" ma w swojej ofercie wiele gier, które pomagają dzieciom w nabyciu kompetencji przydatnych w późniejszym życiu. Nasz reporter Robert Stockinger zagrał wraz z Pauliną Mierzejewską w grę "Zakodowany zamek". Czego można nauczyć się rozgrywając taką partyjkę?

- W tej grze nie da się wygrać. To fantastyczna gra, w której można współpracować i dzięki temu nikt się nie kłóci. Naszym zadaniem jest wygranie ze złym duchem - powiedziała ekspertka. 

- Dla mnie jednym z kluczowych elementów rozwoju u dzieci jest koncentracja uwagi, której brakuje i dzieciom, i dorosłym. Grając w grę planszową trzeba się skupić. Czyli to rozwijanie koncentracji i kodowanie bez komputera. Lubię tę grę, bo jest łatwa w obsłudze. Dodatkowo jest też fajna dla dorosłych - dodała. 

Gry planszowe a rozwój emocjonalny 

Paulina Mierzejewska to nie tylko ekspertka od gier "Kapitana Nauki", ale także psycholog dziecięca. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak gra planszowa może wpłynąć na rozwój emocjonalny dziecka.  

- Lubię grę "Co za emocje". Uczy ona dzieci rozumienia emocji, dzięki czemu wiedzą, co czują. Pobudzana też jest kreatywność, bo trzeba tańczyć, naśladować dźwięki itd. - powiedziała. 

Dodatkowo poprzez planszówki uczymy się współpracy. Taka umiejętność zaprocentuje w dorosłym życiu. 

- Uczy się współpracy. W dorosłym życiu, w każdym zawodzie współpraca jest potrzebna. Dodatkowo dzieci mogą nauczyć się logicznego myślenia - podsumowała ekspertka. 

Dlaczego gry planszowe są lepsze od gier komputerowych? Zobacz materiał i poznaj opinię ekspertki. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Reporter: Robert Stockinger

Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
57
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
25.03.2021
Basia
Gry edukacyjne to świetna sprawa sama kupiłam swojej 2-letniej córeczce grę W kółko. Jest to zestaw pięciu gier, które polegają na dobieraniu, łączeniu i segregowaniu ze sobą kolorowych kółek. Mała chętnie w nią gra :)