Hobby

Uczą, bawią, rozwijają. Polecamy gry planszowe dla całej rodziny

Hobby

Uczą, bawią, rozwijają. Polecamy gry planszowe dla całej rodziny

Gdy skończą się już wszystkie książki do przeczytania i seriale do obejrzenia, warto sięgnąć po planszówki. Dzięki nim nie tylko zapełnimy czas, ale zacieśnimy więzi z najbliższymi i  nauczymy się nowych rzeczy. Jakie gry są idealne dla całej rodziny? Do kilku z nich zachęcał nas Dawid Kozioł. 

Gry planszowe 

Pan Gadżet - czyli Dawid Kozioł - zaproponował, żeby podczas zabaw z domownikami wykorzystać szachy. Nie musi to być ich klasyczna odmiana, która - choć doskonale ćwiczy umysł - może niektórym nastręczać sporo trudności. Zamiast tego planszę i pionki wykorzystajmy do gry w warcaby. Inną opcją mogą być skoczki.

Polega to na tym, żeby wszystkie figury z naszej strony przenieść na stronę przeciwnika. Możemy poruszać się do przodu, na boki lub możemy wykonywać też skoki

- tłumaczył Dawid Kozioł w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Gra Fauna

Grą, która może spodobać się wielu osobom, jest Fauna. Łączy ona przyjemne z pożytecznym,  dzięki niej dowiemy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących świata zwierząt i geografii. W zestawie znajdą się karty  oraz mapa.

Uczymy się krain geograficznych. Wiemy, co żyje na lądzie, co żyje w wodzie. (…) Zgadujemy tutaj np. długość ogona albo wagę tego zwierzęcia

- wyjaśnił Pan Gadżet. 

Dlaczego warto grać w planszówki?

Na rynku jest wiele gier, które będą bawiły i edukowały jednocześnie. Są dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku. Na opakowaniu zawsze znajdziemy informację z ramami wiekowymi, np. 6-106 lat. 

Dlaczego warto zainteresować się tego typu rozrywką?

Rozwijają one zdolność takiej zdrowej rywalizacji ze sobą. Uczą dzieciaki wygrywania, ale uczą też przegrywania. Uczą podstawowych zasad ekonomii

- zachęcał Dawid Kozioł.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
87
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
24.04.2020
JagodaUfnal
Dla nas najlepszą grą rodzinną jest Gorący Ziemniak, śmiało można w nią grać w 8 osób. To dynamiczna rozgrywka, w której cały czas coś się dzieje. Bączek dołączony do zestawu odmierza czas.. Jeśli się przestanie kręcić a gracz nie odpowie na zadane pytanie musi się przesunąć o jedno pole i zbliża się do rozpalonego grilla.