Jacek Rozenek miał udar, ma sparaliżowaną prawą stronę ciała i problemy z mową. Jak widać, dzięki intensywnej rehabilitacji czyni ogromne postępy! Zdjęcie z rehabilitacji Jacka opublikowała jego przyjaciółka Adrianna Biedrzycka.

Intensywna terapia

W połowie maja media obiegła informacja, że Jacek Rozenek miał udar. Aktor w poważnym stanie trafił do szpitala. Rozenek nie poddaje się i jest w trakcie intensywnej rehabilitacji. Jego przyjaciółka Adrianna Biedrzycka opublikowała na Instagramie zdjęcie świadczące o postępach Jacka. Aktorka zdementowała też krążące w sieci plotki.

>>>Zobacz też: Jacek Rozenek już pracuje i pozdrawia ze szpitala!

W związku z nierzetelnymi i niesprawdzonymi informacjami, jakie pojawiły się w wielu tabloidach i na portalach plotkarskich, co do pobytu JACKA ROZENKA, informuję, iż Jacek Rozenek jest w Najcudowniejszym OŚRODKU OPIEKI i REHABILITACJI LEŚNA POLANA W GRYFICACH. Piszę to za przyzwoleniem i na prośbę Jacka Rozenka. To tutaj, mnie też, stawiali na nogi lekarze, rehabilitanci, pielęgniarki, po pozbyciu się mojego intruza w mózgu , to dzięki pracy całego zespołu Leśnej Polany, chodzę, biegam, tańczę, po operacji kręgosłupa, kiedy to część owego, zamieniono mi na tytan.

Tu właśnie opiekują się, leczą i rehabilitują JACKA ROZENKA, najwspanialsi fachowcy, jakich spotkałam. Jacek z dnia na dzień jest w coraz lepszej formie, jest radosny, szczęśliwy i wkrótce wróci do pracy.

- napisała pod zdjęciem Adriana Biedrzycka.


Udar krwotoczny i udar niedokrwienny

Wyróżnia się udar krwotoczny (wylew) i udar niedokrwienny.

Udar niedokrwienny powstaje, kiedy zatyka się naczynie krwionośne doprowadzające krew do ośrodkowego układu nerwowego. Powodem zatkania mogą być: zakrzep narastający na uszkodzonej ścianie naczynia, na uszkodzonym śródbłonku i stopniowo zatykający światło albo zator, czyli oderwany zakrzep, który płynie z prądem krwi i zatyka naczynie, kiedy jest już na tyle wąsko, że nie może przemieszczać się dalej.

Udar krwotoczny powstaje natomiast, kiedy pęka naczynie i krew wylewa się do mózgu. Powodem może być pęknięty tętniak, malformacja tętniczo-żylna lub osłabione naczynie. Takie udary mają gorsze rokowanie.

Udary należą do chorób, które mają nagły początek, są jednak oznaki, które je zwiastują. Są to:

  • bóle głowy;
  • drętwienia kończyn;
  • niedowłady, zwłaszcza te przemijające.

Zobacz też: Jak odróżnić zwykły ból głowy od udaru? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Udar mózgu u nastoletniej mistrzyni świata w tańcu.

Udar mózgu. Kluczowy jest czas!

Co sądzisz o tym artykule?
80
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0