Styl Życia

Garbate życie wielbłąda Czesława. „Poprzedni właściciele źle go traktowali, teraz ma tu emeryturę”

"Wesołe jest życie wielbłąda", reporterzy: B. Jańczak, S. Repeła

Styl Życia

Garbate życie wielbłąda Czesława. „Poprzedni właściciele źle go traktowali, teraz ma tu emeryturę”

"Wesołe jest życie wielbłąda", reporterzy: B. Jańczak, S. Repeła

Czesław to 21-letni wielbłąd, który na swoim koncie ma wiele przygód. Po podróżach po domach weselnych, ogrodach zoologicznych i cyrkach, w końcu zaznał spokoju w otoczeniu kóz, koni i psów. Jak wygląda obecnie jego życie? Zobaczcie sami.

Czesław z rodziną

Czesław jest dwugarbnym mieszkańcem małej wsi na Dolnym Śląsku. Teraz żyje spokojnie wśród koni, psów, alpak i kóz, choć przeszłość miał bujną. Przez ponad 20 lat życia, wiele razy zmieniał miejsce zamieszkania.

Szukając w ogłoszeniach, znaleźliśmy Czesia. Pojechaliśmy do Janowic. Pan, który go miał, opowiadał nam historię o nim

– powiedziała Katarzyna Chodorowska, właścicielka Czesia.

Widać, że Cześkowi spodobało się nowe miejsce. Elisabetta Mele, opiekunka Czesia, zdradziła, że uwielbia on leżeć w deszczu z głową do góry z zamkniętymi oczami i delektować się, tym, że ten deszcz na niego pada. Kiedy jest sucho, wchodzi między iglaki i się o nie drapie. Wielbłąd nauczony jest także jeść z ręki. Zdarza się, że rano dwugarbny przyjaciel podchodzi do okna domu i czeka na chleb, którym dzieli się z nim rodzina.

Zwierzęciem jest niesamowitym. Z jednej strony widać, że stroni od ludzi, lubi samotność, ale lubi też zaczepiać. Za każdym razem, kiedy idę, on ma bramkę otwartą i już widzę z daleka, dosłownie uśmiecha się do mnie, żeby do niego z czymś przyjść

 – powiedziała Elisabetta Mele.

Trudna przeszłość Czesia

21-letni wielbłąd nareszcie odnalazł swój dom, w którym czuje się bezpiecznie. W przeszłości miał wielu właścicieli. Jak przyznaje Elisabetta Mele, wielbłąd był w domu weselnym, zoo, cyrku.

Poprzedni właściciele źle go traktowali, teraz ma tu taką emeryturę, odpoczywa i robi wszystko, co chce. My do niego podchodzimy, głaszczmy go, tulimy, on jest jak rodzina

- powiedział Dominik Bartosiak, syn właścicielki Czesia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
54
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
30.03.2020
Olek
Chodziłem z Dominikiem do klasy :)
Pozdrawiam cię Dominik