Gorące tematy

Francja. Kogut Maurice może piać spokojnie. Sąd wydał wyrok

Gorące tematy

Francja. Kogut Maurice może piać spokojnie. Sąd wydał wyrok

W sporze jaki wybuchł na francuskiej wyspie Oléron, miedzy właścicielką koguta Maurice'a, a sąsiadami, sąd wydał wyrok na korzyść pani Corinne - właścicielki koguta. W Dzień Dobry TVN o sprawie rozmawialiśmy z Anetą Awtoniuk -behawiorystką.

Kogut nie daje spać

Małżeństwo, które przeprowadziło się na wieś i zamieszkało w okolicy, w której mieszkał kogut Maurice, postanowiło wnieść przeciwko jego właścicielce sprawę do sądu twierdząc, że pianie koguta zakłóca ich spokój. Sprawa wzbudziła ogromne zainteresowanie we Francji. Kogut jest symbolem tego kraju. Petycję w obronie Maurice'a podpisało 150 tysięcy osób!

Maurice może piać bez stresu

Sąd zdecydował, że kogut może piać kiedy mu się podoba, a małżeństwo, które wniosło skargę zostało obciążone kosztami procesu sądowego.

Odeszliśmy od natury

Aneta Awtoniuk:

Daleko odeszliśmy od natury. W naszej cywilizacji i naszym podejściu człowieka do tego wszystkiego co wokół nas. Wydaje nam się, że człowiek jest królem wszechświata. Odeszliśmy całkowicie od tego, żeby się z tą natura łączyć. Wstajemy o różnych godzinach, na szczęście DDTVN teraz wcześniej, więc ten kogut jeśli zapieje i obudzi kogo trzeba, to bardzo dobrze robi. Natomiast mamy takie poczucie, że to natura powinna dopasować się do człowieka, co jest absolutnym błędem, to pomyłka. Powinniśmy kooperować, a nie starać się wszystko dopasować do siebie. 
Co sądzisz o tym artykule?
49
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0