Newsy

Tragedia pod Włocławkiem. Nie żyje 13-letnia Wiktoria. Miała wypadek na rolkach

Dziewczynka na rolkach

fot. Tais Policanti/Getty Images

Newsy

Tragedia pod Włocławkiem. Nie żyje 13-letnia Wiktoria. Miała wypadek na rolkach

Dziewczynka na rolkach

fot. Tais Policanti/Getty Images

Do tragedii doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września w miejscowości Brzyszewo pod Włocławkiem. 13-letnia Wiktoria została znaleziona martwa w łóżku przez swoją mamę. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci nastolatki. 

Uderzyła głową w drzewo, wymiotowała

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że dziewczyna w sobotę 31 sierpnia wybrała się z siostrą na rolki. Podczas przejażdżki miała wypadek - uderzyła głową w drzewo.

 Gdy dzieci powróciły do domu siostra 13-latki poinformowała o sytuacji mamę. Wiktoria uskarżała się na ból głowy, zwymiotowała. Po podanym przez mamę leku przeciwbólowym poczuła się lepiej i poszła spać. 

W nocy, około godz. 1, matka odwiedziła pokój dziecka, a 6 rano, gdy weszła do niego po raz kolejny, zauważyła, że córka nie oddycha. Rodzice rozpoczęli reanimację, wezwali pogotowie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Uraz czaszkowo-mózgowy przyczyną zgonu

W sprawie badany będzie wątek odpowiedzialności rodziców. Jak informuje Arkadiusz Arkuszewski, zastępca prokuratora rejonowego we Włocławku, wszczęto postępowanie o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Przeprowadzono sekcję zwłok. Wstępna diagnoza wskazuje na to, że przyczyną śmierci 13-letniej Wiktorii był uraz czaszkowo-mózgowy.

- dodał.

Prowadzone jest postępowanie z art. 160. kodeksu karnego.

 - informuje Arkadiusz Arkuszewski. Paragraf drugi tego artykułu mówi, że jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Prokuratura sprawdzi zatem, czy reakcja rodziców była w tym przypadku właściwa.

Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci i wojnie?


Co sądzisz o tym artykule?
60
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0