Gwiazdy

"Esmeralda" podbijała serca widzów TVN. Jak po latach wyglądają główni bohaterowie tej telenoweli?

Esmeralda

TVN

Gwiazdy

"Esmeralda" podbijała serca widzów TVN. Jak po latach wyglądają główni bohaterowie tej telenoweli?

Esmeralda

TVN

"Esmeralda" to jedna z najpopularniejszych meksykańskich telenowel. Premierowy odcinek został wyemitowany 5 maja 1997 roku, a serial cieszył się ogromną popularnością nie tylko w Meksyku, ale także w innych krajach hiszpańskojęzycznych oraz w Europie. W Polsce była to druga po "Niewolnicy Isaurze" latynoska produkcja, na punkcie której Polacy oszaleli.

"Esmeralda" - fabuła

Główną bohaterką "Esmeraldy" jest niewidoma dziewczyna o imieniu Esmeralda, czyli Szmaragd. Nie ma rodziców, wychowała ją Dominga, a jej przewodnik to Malesio. W otoczeniu Esmeraldy jest także doktor Lucio Malaver, który darzy dziewczynę toksycznym uczuciem.

Esmeralda nie wie, że tak naprawdę jest córką państwa Penarealów. W dniu, kiedy się urodziła, Dominga przyjmowała dwa porody – u bogatych i wpływowych Penarealów oraz w chłopskiej rodzinie, w której na świat przyszedł chłopczyk. Jego mama niemal od razu zmarła. Z kolei Esmeralda była bardzo słaba, Dominga uznała, że nie żyje. Została namówiona, aby zamienić dzieci. Później zorientowała się jednak, że dziewczynka oddycha. Obawiając się gniewu Peniarealów, zachowała ten fakt w tajemnicy i sama zajęła się dzieckiem.

Po latach drogi Jose Armando i Esmeraldy krzyżują się. Oboje czują, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż komukolwiek się wydaje.

Leticia Calderon, Esmeralda

TVN

"Esmeralda" - obsada

W Esmeraldę wcieliła się 29-letnia wówczas Leticia Calderón. Z kolei jej ukochanego Jose Armando zagrał 31-letni Fernando Colunga. "Esmeralda" na długo otworzyła im drzwi do wielkiej kariery, nie tylko w ich rodzinnym Meksyku.

Trzeba jednak przyznać, że po Esmeraldzie, Leticia nie zagrała już równie kultowej roli. Później pojawiła się jeszcze w serialach "Daniela i przyjaciele" (1998), "Labirynt namiętności" (1999), "Prawdziwa miłość" (2003), "Miłość i przeznaczenie" (2011), "Nieposkromiona miłość" (2012). W 2016 roku zagrała czarny charakter w serialu "Kobiety w czerni". Dzięki tej roli po raz kolejny otrzymała uznanie krytyków i widzów. Dziś wciąż jest aktywna zawodowo.

Prywatnie Leticia Calderón mierzyła się z wieloma przeciwnościami losu. Jej pierwszym mężem był stomatolog Marco López. Małżeństwo przetrwało dwa lata. Leticia zakochała się w przystojnym prawniku. Juan Collado miał już wtedy dwójkę dzieci z poprzedniego związku. Calderón wyszła za niego w 2003 roku. Wcześniej urodziła swojego pierwszego syna, Luciana. Chłopiec ma zespół Downa i cierpi na dysautonomię.

- Płakałam, gdy dowiedziałam się o zespole Downa. Pytałam, dlaczego tak się stało. (…) Obawiałam się reakcji Juana, przecież miał już dwoje zdrowych, normalnych dzieci – mówiła w wywiadzie. W 2004 roku na świat przyszedł drugi syn Leticii i Juana, Carlo.

Z kolei Fernando Colunga, jeszcze przed "Esmeraldą" był jednym z najbardziej rozchwytywanych latynoskich aktorów. Zagrał w innych popularnych telenowelach, tj. "Marimar", "Maria z przedmieścia", "Paulina", "Nigdy cię nie zapomnę", "W niewoli uczuć", "Prawdziwa miłość", "Sidła namiętności", "Kobieta ze stali" czy "Pasión y poder" w 2016 roku. Mimo że 3 marca 2021 roku skończył 55 lat, wciąż jest w znakomitej formie.

Leticia Calderón w Polsce

Telenowela była emitowana na antenie TVN w latach 1998-1999. W lutym 1999 roku, na zaproszenie stacji, Leticia Calderón przyleciała do Polski. Tłumy zebrały się na Lotnisku Okęcie, a potem w centrum handlowym, gdzie odbyło się spotkanie z serialową Esmeraldą. Aktorka zaskoczyła wszystkich swoim wyglądem – nie przypominała granej przez siebie bohaterki, która miała długie, gęste, ciemne włosy. Calderón zaprezentowała się w krótkiej blond fryzurze.

Będąc w Polsce pojawiła się w specjalnym wydaniu programu Pod napięciem w TVN. Odwiedziła Dom samotnej matki w Chyliczkach, była także w Łodzi i Czeladzi. W prezencie otrzymała m.in. polską wódkę, a swój ostatni wieczór w Polsce spędziła w rosyjskiej restauracji Carina, gdzie z rąk jej właścicielki - Magdy Gessler - dostała w prezencie tort, a od TVN otrzymała porcelanową zastawę.

Zapis jej 6-dniowej wizyty w Polsce wciąż można obejrzeć w archiwum Faktów TVN.

Zobacz wideo: Dwie trzecie dzieci po szkole, wieczorami i w weekendy korzysta jednocześnie z więcej niż jednego ekranu

Cover Video/x-news

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
78
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0