Newsy

Czeka nas Wielkanoc z dodatkowymi restrykcjami? "Jest szansa, że lockdown nie będzie niezbędny"

Wielkanoc

Charles Gullung/Getty Images

Newsy

Czeka nas Wielkanoc z dodatkowymi restrykcjami? "Jest szansa, że lockdown nie będzie niezbędny"

Wielkanoc

Charles Gullung/Getty Images

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk został zapytany o ewentualne dodatkowe restrykcje na Wielkanoc. Czy będzie lockdown na święta?

Wielkanoc 2021 – będzie lockdown?

Chyba nikt nie chciałby, aby święta wielkanocne wyglądały tak samo, jak w ubiegłym roku. Czy w Wielkanoc 2021 czekają nas dodatkowe obostrzenia i kolejny lockdown w całym kraju?

- To zależy od każdego z nas, dlatego że przestrzegając pewnej dyscypliny sanitarnej i przepisów, które obowiązują, mamy szansę, że lockdown nie będzie niezbędny, natomiast oczywiście patrząc na rozwój epidemii, nie można wykluczać żadnego scenariusza – powiedział Michał Dworczyk w RMF FM.

Koronawirus w Polsce – nowe obostrzenia

W ostatnich tygodniach odnotowujemy w Polsce duży wzrost zakażeń koronawirusem. - Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się! – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze.

Od 15 marca dodatkowe obostrzenia obejmują dwa województwa – mazowieckie i lubuskie. Dołączyły one do województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, w których także obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa.

- Jest też taka możliwość, że w perspektywie najbliższych tygodni może pojawić się taka sytuacja, że wprowadzane kolejne obostrzenia będą miały już charakter ogólnopolski - zaznaczył szef MZ. 

Zobacz wideo: Wielkanoc "na pewno nie taka, do jakiej przywykliśmy"

Źródło: TVN24/x-news

Zobacz także:

Źródło: RMF FM |
Co sądzisz o tym artykule?
72
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0