Gwiazdy

Carlos Ruiz Zafón nie żyje. Hiszpański pisarz miał 55 lat

Getty Images/Isabel Pavia

Gwiazdy

Carlos Ruiz Zafón nie żyje. Hiszpański pisarz miał 55 lat

Getty Images/Isabel Pavia

- Pisarz Carlos Ruiz Zafon zmarł dzisiaj, 19 czerwca 2020 r. w wieku 55 lat w swoim domu, w Los Angeles, w Stanach Zjednoczonych z powodu raka - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnym, facebookowym profilu autora. 

Carlos Ruiz Zafon nie żyje

Jak pisał w swojej powieści "Cień wiatru", istniejemy póki ktoś o nas pamięta. O nim na pewno literacki świat długo nie zapomni. W wieku 55 lat zmarł Carlos Ruiz Zafon. Hiszpański pisarz chorował na raka jelita grubego i to właśnie było przyczyną jego śmierci.

Będziemy nadal śnić o wszystkich jego książkach i każdym słowie, które napisał. Zawsze będziemy Cię pamiętać, Carlos

- czytamy w oświadczeniu.

Informację o śmierci autora potwierdził także wydawca El Pais, hiszpańskiego dziennika. Powiedział, że nastał bardzo smutny dzień dla Planety, czyli wydawnictwa, z którym Zafon był związany. Dodał, że odszedł jeden z najlepszych współczesnych powieściopisarzy.


Carlos Ruiz Zafon - życie

Urodził się w Barcelonie, z wykształcenia był dziennikarzem. Kiedy w 1993 roku przeprowadził się do Los Angeles, pochłonęło go powieściopisarstwo i pisanie scenariuszy. Na początku jego książki skierowane były do młodzieży, jednak z czasem stały się uniwersalne. Do jego największych literackich dzieł należą: "Trylogia mgły", "Gra anioła" i "Cień wiatru". Ta ostatnia sprzedała się w ponad dziesięciu milionach egzemplarzy i była przetłumaczona na czterdzieści pięć języków.

Zobacz też:

Kristen Stewart zagra księżną Dianę. Widzicie podobieństwo? 

Martyna Wojciechowska zdradziła, ile waży. „Kobiety próbują dorównać do wzorca, którego tak naprawdę nie ma”

Córka Angeliny Jolie i Brada Pitta zmieniła imię na męskie. 14-latka nie nazywa się już "Shiloh"

Co sądzisz o tym artykule?
57
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0