Gwiazdy

Britney Spears przegrywa w sądzie. Ojciec piosenkarki wciąż sprawuje nad nią kuratelę

Cover Video/ x-news

Gwiazdy

Britney Spears przegrywa w sądzie. Ojciec piosenkarki wciąż sprawuje nad nią kuratelę

Cover Video/ x-news

Britney Spears nie chciała, żeby ojciec nadal sprawował nad nią opiekę prawną. Dlatego skierowała sprawę do sądu, jednak ten odrzucił wniosek piosenkarki. Skąd wzięły się problemy gwiazdy? 

Britney Spears - problemy

Żeby zrozumieć, co stało się w amerykańskim sądzie, należy cofnąć się do roku 2007. To wtedy właśnie zaczynają się ogromne problemy wokalistki. Britney Spears bierze rozwód z Kevinem Federline i zostaje pozbawiona możliwości opieki nad dwójką swoich dzieci. Może je odwiedzać. Na skutek tego - i innych życiowych wydarzeń - boryka się z silnym załamaniem nerwowym. Gwiazda goli głowę a zdjęcia, które pokazują jak parasolem uderza fotografów, obiegają cały świat. Piosenkarka zostaje skierowana do szpitala psychiatrycznego i sądownie ubezwłasnowolniona, a jej ojciec – James Spears od tego momentu ma sprawować nad nią kuratelę. W związku z tym staje się jedynym oficjalnym zarządcą majątku Britney oraz ma prawo do wpływania na decyzje związane z jej życiem prywatnym.

Britney Spears w sądzie 

W sierpniu Britney Spears zwróciła się do amerykańskiego sądu z wnioskiem o zmianę warunków kurateli. Jak tłumaczy jej prawnik, artystka boi się swojego ojca i nie chce występować, dopóki ten nie przestanie mieć nad nią kontroli. 

Jak poinformowało BBC, sąd odrzucił ten wniosek. Sędzia, która rozpatrywała sprawę, nie wykluczyła, że w przyszłości rozważy odsunięcie lub usunięcie Jamesa Spearsa z roli kuratora. Sąd ustanowił spółkę finansową Bessemer Trust jako współkuratora gwiazdy.

#FreeBritney

Od pewnego czasu w mediach pojawiają się informacje na temat nie najlepszego stanu psychicznego Britney Spears. Fanów niepokoją szczególnie filmiki, które gwiazda publikuje w swoich social mediach. Ich zdaniem, piosenkarka jest więziona przez swojego ojca. Powstał ruch #FreeBritney, który w szybkim tempie zyskał na popularności. Do akcji dołączyły między innymi Paris Hilton i Demi Lovato.

Zobacz też:

Polskie gwiazdy nagrały protest song "Moje ciało, mój wybór". Utwór inspirowany jest "Dziadami"

Natalia Siwiec, Kasia Glinka i Maja Bohosiewicz za granicą. Gdzie na jesienne wakacje wybrały się gwiazdy?

Julia Wróblewska pokazała zdjęcia z najgorszego momentu życia. "To mogło skończyć się tragicznie"

Źródło: BBC |
Co sądzisz o tym artykule?
93
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0